Fitbit, bu yaz Google hesapları üzerinden giriş yapmaya geçiş yapacak.

Fitbit, Google Hesaplarına Geçiş Yapıyor: Ne Zaman ve Nasıl?

Eğer bir fitness takipçisi almak istiyorsanız, Fitbit ile yanlış gitmezsiniz. Google’a ait olan şirket, piyasadaki en iyi fitness takipçilerinden bazılarını üretti ve aynı zamanda sınırlı akıllı saat özelliklerine sahip sağlık takipçileri olarak da hizmet veriyor. Google, Fitbit’i 2019’da satın aldı, ancak öncesinde Fitbit’in kendi özel giriş sistemi vardı ve kullanıcılar tüm verilerini kendi hesaplarında takip edebiliyorlardı. Son zamanlarda, şirket nihayet Google hesaplarına geçmeyi planladığını duyurdu.

Geçen zamanın ardından, artık bu geçişin ne zaman gerçekleşeceğini biliyoruz: bu yaz. Mevcut kullanıcılara ise verilen bir süre zarfında, 2025’e kadar verilerini taşımaları için bir süre tanınacak.

Google Hesaplarına Geçiş Yapmak Ne Anlama Geliyor?

Geçiş resmileştiğinde, yeni kullanıcılar doğrudan kendi Google hesapları üzerinden Fitbit alt hesabı oluşturacaklar. Bu da Google hesaplarının daha önce hiç olmadığı kadar birleşik hale gelmesi anlamına geliyor. Ayrıca, artık giriş yaparken Fitbit’ten 2FA SMS mesajı almıyorsunuz! Harika!

Bununla birlikte, Google, Fitbit verilerinin Google reklamlarında kullanılmayacağını ve hedefli reklam için kullanılmayacağını açıkça belirtti. Ve bu, geçiş sırasında değişecek her şeyi özetliyor.

Geçiş Sırasında Verilerim Etkilenir mi?

Bu, kullanıcı verilerini ve tarihsel kullanıcı verilerini etkilemeyeceği için geçişi tamamen acısız hale getiriyor. Zamanı geldiğinde, Fitbit uygulamanızdan bir uyarı alacaksınız ve geçiş sürecinde yönlendirileceksiniz, böylece bir tür mühleti kaçırma endişesi yaşamayacaksınız.

Fitbit, Google Hesaplarına Ne Zaman Geçecek?

Fitbit, bu yaz Google hesaplarına geçiş yapmaya başlayacak.

Yorum yapın