Galaxy Z Flip 5: Samsung’un son kırılabilir telefonuna yükseltmeli misiniz?

Yeni Galaxy Z Flip 5’in İyileştirmeleri Nelerdir?

Galaxy Z Flip 5, şimdiye kadarki en güçlü Flip telefonudur. Şu anda en son ve en büyük Snapdragon silikonu olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle birlikte gelir. Ayrıca, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha güçlü bir pil ömrü sunması muhtemeldir.

Galaxy Z Flip 5’e eklenen başka bir yeni iyileştirme, daha büyük bir kapağa sahip olmasıdır. Burada, ön ekran 3.4 inç iken diğer Z Flip’lerin kapak ekranları sadece 1.9 inçtir. Bu nedenle, Galaxy Z Flip 5, telefonunuzu açmadan bildirimlerinizi okumak için daha büyük bir ekran sunar.

Ayrıca, Galaxy Z Flip 5’i kapattığınızda artık arada boşluk yok. Samsung’un en son clamshell modeli için gözyaşı şeklinde bir menteşe kullanılmıştır, bu da telefonun önceki modellerinin aksine sıkıca kapanmasına olanak sağlar.

Galaxy Z Flip 5’e Yükseltme Yapmalı mısınız?

Öyleyse, şu anda kullandığınız Galaxy Z Flip 3 veya daha eski bir model varsa, yükseltme kesinlikle güzel bir fikir. Galaxy Z Flip 3’ün içindeki Snapdragon 888 yonga seti hala oldukça hızlı olabilir, ancak onu etkileyen aşırı ısınma sorunları gerçekten can sıkıcı olabilir. Öte yandan, Snapdragon 8 Gen 2 böyle sorunlara sahip değildir. Ayrıca Snapdragon 888’den daha güçlüdür.

Bununla birlikte, şu anda Galaxy Z Flip 4’ü kullanıyorsanız, her şey daha fazla güce ve daha büyük bir ön kapak ekranına ihtiyacınıza bağlıdır. Flip 4’ün içindeki Snapdragon 8+ Gen 1 hala oldukça güçlüdür. Doğru, daha büyük kapak ekranı, telefonu açmadan özçekimlerinizi ve bildirimlerinizi görmek için daha iyidir, ancak yeni Galaxy Z Flip 5 için oldukça yüksek bir meblağ harcamanız gerekmektedir.

Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Flip 4’ten daha iyidir, ancak çok da farklı değildir, bu nedenle Galaxy Z Flip 4’ü kullandığınız ve performansından hala memnun olduğunuz durumda Galaxy Z Flip 5’e yükseltme yapmamanızı öneririz.

Ayrıca Oku:

Yorum yapın