Google Haritalar, milli park keşifçilerine yönelik dört yeni özellik ekledi

Google Haritalar’ı Ulusal Parklarda Gezi Yapanlara Kolaylık Sağlamayı Hedefliyor

Google, ulusal parkları ziyaret etmeyi seven Haritalar kullanıcılarının favori manzaralarını daha kolay bulmalarına ve ulaşmalarına yardımcı olmak için dört yeni özelliği Nisan ayında Haritalar’a getireceğini duyurdu. Bu dört özellik, kullanıcıların ulusal parka giderken ihtiyaçları olan bilgileri daha kolay bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Popüler Yerlerin Tanımlanması

Nisan ayında Google Haritalar’a gelecek en önemli özelliklerden biri, kullanıcıların bir parktaki en popüler yerleri, yani cazibe merkezlerini, kamp alanlarını, ziyaretçi merkezlerini ve başlangıç ​​noktalarını belirlemelerine olanak tanıyacak. Bu bilgileri almak için, ilgilendiğiniz parkı arayabilir ve sonuçlar arasında bulduğunuz herhangi bir fotoğrafa tıklayarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Bu ayrıntılar genellikle, konumu ziyaret eden insanların videoları ve yorumları gibi bilgiler içerir.

Popüler Rotaların Gösterilmesi

Bir diğer önemli özellik, Haritalar kullanıcılarının popüler rotaları baştan sona görmelerine olanak tanıyacak. Uygulama artık rotanın tüm yolunu haritada vurgulayacak ve sadece bir pim göstermekle yetinmeyecek. Ayrıca, Haritalar topluluğundan bir rotanın türü, zorluğu ve koşu, yürüyüş veya bisiklet için uygun olup olmadığı gibi daha fazla ayrıntı da sağlayacak.

Ayrıntılı Yönergelerin Sunulması

Bu ayın sonunda gelecek bir diğer özellik, ABD ulusal parklarında daha ayrıntılı yönergeler sağlamayı amaçlıyor. Park girişleri haritada vurgulanacak, böylece bir rotaya yürüme veya bisikletle gitme talimatı isteyebilir ve Haritalar sizi doğru yönde işaret edecektir.

Çevrimdışı Harita Özelliği

Son olarak, Nisan ayında Haritalar’a gelen başka bir faydalı özellik, kullanıcıların Haritalar’ı çevrimdışı kullanmalarına olanak tanıyacak. Bir park için çevrimdışı bir harita indirme yeni bir seçenek haline gelecek. Sadece parkın Google Haritalar listesindeki “indir” düğmesine tıklayarak çevrimdışı kullanım için indirebilirsiniz.

Google’a göre, dört yeni özellik Nisan ayında tüm ABD ulusal parklarına gelecek ve önümüzdeki aylarda dünya genelindeki parklara da sunulacak. Tabii ki, özellikler iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir olacak.

Yorum yapın