Google Takvim güncellemesi yeni çalışma yerleri geliştirmeleri sunuyor.

Bir Teknoloji Haber Editörü Olarak Hareket Etme

Google tarafından iş için kullanılan araçlarını kullananlar için en önemli uygulamalardan biri tartışmasız Takvim’dir. Birçok özelliği, kullanıcıların toplantılarını takip etmelerine ve genel iş akışına yardımcı olur. COVID-19 salgınından beri, farklı yerlerden çalışırken kullanıcılara aynı düzeyde üretkenlik sağlayacak araçlara duyulan ihtiyaç artmıştır. Google Takvim, 2021 yılından beri, kullanıcıların uygulama içinde nerede çalıştıkları hakkında bilgi vermelerini sağlayan özel bir özelliğe sahiptir. Google, bu özelliği son birkaç yılda daha da geliştirmiş olsa da, her zaman iyileştirme için yer vardır.

Yeni Çalışma Yerleri Özelliği

En son Takvim güncellemesi, çalışma yerleri işlevselliği için yeni bir özellik sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların belirli bir günün belirli bir zaman diliminde nerede çalıştıklarını belirtmelerine olanak tanır. Şu ana kadar, belirli bir konumdan çalışacağınız zaman aralığını belirtmek için yalnızca bir veya daha fazla günü vurgulayabilirdiniz.

Yeni Özellikle Daha Doğru Çalışma Yerleri

Yeni seçenek, kullanıcıların fiziksel konumlarına dayanarak bir kullanıcının uygunluğunu daha da doğru bir şekilde yansıtmasını sağlar. Bu özellik, evden ve ofisten, belirli bir binadan veya bunların herhangi bir kombinasyonundan çalışanların olduğu hibrit bir çalışma ortamının bir parçası olanlar için önemlidir. Bu yeni özellik, salgın nedeniyle daha da büyüyen bir kitleye hitap etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Takvimde Çalışma Yeri Özelliği

Google’a göre, yeni Takvim özelliği zaten uygulamayı kullananlar için mevcuttur, ancak hızlı sürüm programına kaydolduysanız. Geri kalanımız için, yeni özellik 14 Temmuz’da kullanıma sunulmaya başlayacaktır.

Yeni Seçeneği Kullanmaya Başlama

Çalışma yeri özelliği varsayılan olarak etkinleştirilecektir (bir yönetici tarafından devre dışı bırakılmadığı sürece). Yeni seçeneği kullanmaya ve alt gün çalışma yeri belirlemeye başlamak için sadece Takvim’de bir etkinlik türü olarak “Çalışma Yeri”ni seçin, bir konum seçin ve zaman, tarih veya tekrarlama öğesine tıklayarak değiştirin.

Google Workspace Kullanıcıları İçin

Önemli bir not olarak, bu özellik Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Standard, Education Plus, the Teaching and Learning Upgrade ve Nonprofits için kullanılabilir.

Yorum yapın