Instagram’ın Threads’i 5 günde yaklaşık 100 milyon aboneye ulaştı

Search Engine Journal (SEJ) tarafından yapılan bir sayıma göre, Instagram’ın yeni sosyal medya platformu Threads, 100 milyon aboneye yaklaşıyor. Threads, Elon Musk tarafından geçen Ekim ayında satın alındığından beri serbest düşüşte olan Twitter’a meydan okumak amacıyla tasarlandı. Musk, onay işaretlerinde gidip gelerek, Twitter’ın operasyonları için önemli olduğunu sonradan fark ettiği çalışanları işten çıkararak ve en son olarak kullanıcıların günlük olarak görüntüleyebilecekleri tweet sayısına bir sınırlama getirerek Twitter’da istikrarsız bir ortam yaratmıştır.

Musk’ın liderliğinin istikrarsızlığı Twitter’ı savunmasız hale getirmiştir

Gerçek Musk tarzında, abonelerin günlük olarak görüntüleyebilecekleri tweet sayısına getirilen sınırlama, keyfi bir şekilde tasarlanmış gibi görünüyor ve aynı gün içinde daha da artırılmıştır. Elon’u Twitter’ı para kazandırmak için birçok yol denemekten suçlayamazsınız; çünkü dünyanın en zengin adamlarından biri için 44 milyar dolar tek bir satın alma için harcanacak çok para demektir. Ancak Musk’ın saltanatının istikrarsızlığı, rakiplerin ve reklamverenlerin Twitter’ın savunmasız olduğunu hissetmelerine neden olmuştur.

SEJ’nin, Meta’ya ait olan Instagram’ın Threads’e kaç abone kaydettiğini nasıl tespit ettiğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İşte şu nokta; Threads abonesi olmak için bir Instagram hesabınız olması gerekiyor. Ve bir Threads hesabı açtığınızda, Instagram profilinizde Threads logosu ve abone numaranıza karşılık gelen bir geçici rozet göreceksiniz. Örneğin, birkaç gün önce Threads’e katılan 58.434.092. abone oldum. SEJ, 97 milyon numarayı, Instagram profillerindeki rozet sayısını sayarak bulduğunu söylüyor.

Meta CEO’su ve ortak kurucusu Mark Zuckerberg, abone sayısı 70 milyona ulaştığında, yeni platforma verilen yanıtın “Beklentilerimizin çok ötesinde” olduğunu yazdı. Ve herkesin Twitter ve Threads aboneliği olmasına engel bir şey yokken, en önemli bilgi, Threads’deki gönderi sayısının sürdürülebilir bir şekilde Twitter’daki tweet sayısından yüksek olup olmadığı olacaktır.

Threads henüz reklam kabul etmeye başlamamış olsa da, ileride kabul edecek. Büyük bir soru, Musk’ın yönetimi devraldıktan sonra Twitter’a olan güvenini kaybeden reklamverenlerin, pazarlama bütçelerinin bir kısmını Threads üzerinde reklam yayınlamak için harcamaya karar verip vermeyeceğidir.

Threads’e nasıl abone olunur?

Threads’e abone olmak için uygun uygulama mağazasından uygulamayı indirebilirsiniz, iPhone kullanıcıları için App Store, Android kullanıcıları için Play Store. Mevcut Instagram hesabınızla giriş yapmanız istenecektir. Şimdiden bazı dikkat çekici aboneler oldu. 9to5Mac, Apple News, Apple Books, Apple Music, Shazam ve Beats by Dre’nin Threads hesabına kaydolduğunu söylüyor. Ayrıca fast food satıcısı Wendy’s ve bazı ünlülerin de Threads’e abone olduğunu belirtiyor.
İlginçtir ki, Threads’te bir gönderiye ne denileceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Twitter’da her mesaj bir tweet olarak adlandırılırken, bunun da Threads’te gönderiler için bir isim olarak kullanılması önerilmiştir. Diğerleri, onları thread olarak adlandırmayı önermiş olsa da, thread zaten bir sosyal medya platformunda tek bir abone tarafından başlatılan bir dizi gönderiyi ifade eder. Bir öneri, onları Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e atıfta bulunarak “Zuck” olarak adlandırmaktı. Bununla birlikte, Zuckerberg, Musk’tan daha az hoşnutsuz olmasına rağmen, genel nüfus arasında genellikle popüler değildir.

Eğer Threads’teki gönderilere ne denileceği konusunda bir öneriniz varsa, aşağıdaki kutuya bir yorum bırakarak bize bildirin. Ve Threads’e abone

Yorum yapın