Motorola Razr Plus: Yenilenen Tasarımıyla Karşınızda!

Motorola Razr+: Dördüncü Kez Şansı

Geçen yıl, Motorola, katlanabilir telefonunun üçüncü neslini, Motorola Razr’ı piyasaya sürdü ve bu ürünü önceki yıllardan daha iyi hale getirme konusunda oldukça başarılı oldu. Ancak, kullanıcı deneyimi ve özellikler, sorduğu yüksek fiyat için yeterli olmadı.

Bugün ise şirket, dördüncü nesli Motorola Razr Plus’ı (Razr+) duyurdu. Motorola, ayrıca Avrupa’da Razr 40 Ultra adıyla da telefonu piyasaya sürdü. Bunun yanı sıra daha ucuz bir Razr 40’ın da zamanla ABD karşılığı olacağını düşünüyoruz.

Ancak, daha yüksek kaliteli Razr Plus’ın bu seferki güncellemelerinin yeterli olup olmadığı ve 999 dolarlık fiyat etiketini haklı çıkarıp çıkarmadığı sorusu var.

Motorola Razr Plus’ın Başlıca Çekim Noktaları

Ekranlar

Motorola Edge 40 Ultra’ya bakar bakmaz, önceki yıla göre önemli ölçüde daha büyük olan muazzam kapak ekranı dikkatinizi çekecektir. Motorola, bu yükseltmeyi açıkça övüyor ve kapak ekranındaki en büyük ve en etkileşimli ekran olarak adlandırıyor.

Kapak ekranı, 1066 x 1056 çözünürlüğe, pOLED paneline (yani kontrast ve renk üretimi açısından harika) ve 144Hz yenileme hızına sahip 3.6 inç boyutundadır. Ayrıca, 144Hz, bu şey için muazzam bir aşırılık gibi görünüyor, ancak bu da yetmiyor. Razr Plus’ın harici ekranı ayrıca HDR10+ ve DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekliyor, yani renkler harika ve doğru olmalı. Ayrıca, 1100 nit pik parlaklığına sahip olduğundan, parlak koşullarda daha iyi görünürlük sağlaması gerekiyor.

Yazılım özelliklerine gelince, Motorola, yeni kapak ekranını tamamlamak ve kullanmak için bir dizi yazılım özelliği oluşturdu. İşte bazıları:

  • Paneller: Kullanıcılar, harici ekrandan erişilebilen panelleri özelleştirebilir ve oyunlar, Google Haberler, hava durumu, kişiler, Spotify ve bildirimler gibi seçeneklere sahiptir. Motorola, Google Haritalar ve Google Cüzdan gibi örnekler vererek neredeyse herhangi bir uygulamaya erişmenizi sağlayabilecek bir uygulama paneli olduğunu söylüyor.
  • Özelleştirme: Kullanıcılar, renkli canlı duvar kağıdı tasarımlarından ve çeşitli Moto saat stili seçeneklerinden seçim yapabilirler. Ana ekrandaki paneller de istediğiniz gibi sürüklenebilir ve bırakılabilir.
  • Oyun: Kapak ekranına uygun olarak uyarlanmış oyunlar, Tiger Run, Marble Mayhem ve Golf Adventures gibi oyunları doğrudan oynayabilirsiniz.

Ana ekran, öte yandan, telefon tamamen açıldığında 6.9 inçe kadar uzanır ve 2640 x 1080 çözünürlüğe sahiptir. Bu daha da etkileyici, 1400 nit pik parlaklığı, 165Hz ekran yenileme hızı ve güç verimli olması gereken LTPO özelliklerine sahip.

Kameralar

Motorola, Razr Plus’ı içerik oluşturucular için tasarladığını ve ana kamerasını yeni bir 12MP sensörle güncellediğini söylüyor. Daha az megapiksele sahip olsa da, önceki yıla göre daha kaliteli görüntüler sunması gereken geniş bir f/1.5 diyafram açıklığına sahiptir. Bu, düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar çekmek ve konunun arkasında daha iyi doğal bulanıklık yaratmak için daha fazla ışık alabileceği anlamına gelir.

Ana kameranın hemen yanında 13MP ultra geniş kamera da var, ancak özelliklere bakarak, önceki modele aynı olabileceğini düşünüyoruz.

Ana ekrana gömülü 32MP özçekim kamerası da var, ancak burada da Razr 2022 sürümüyle aynı gibi görünüyor.

Diğer Özellikler

Tabii ki, Motorola Razr Plus’ın daha fazlası var. Snapdragon

Yorum yapın