Operatör Çalışanlarından iPhone 15 Lansman Tarihi Sızdırıldı

iPhone 15 Serisinin Lansmanı İçin Kesin Tarih Belirlendi

Bir yayın, yeni telefonlarının duyurulacağı tarihi çalıştığı gibi ortaya koyduğuna inanıyoruz. Potansiyel olarak iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesine bir aydan fazla bir süre kaldı.
9to5Mac’teki yetkililere göre, bu yılki lansmanın da Çarşamba günü gerçekleşeceğine inanılıyor. Çok sayıda kaynaktan duyduklarına göre, mobil operatörler çalışanlarından 13 Eylül’de önemli bir akıllı telefon duyurusunda bulunulacağı için izinli olmamalarını istemişlerdir.

Apple telefonlarını genellikle Eylül ayında duyurduğu için iPhone 15 duyuru etkinliğinin o zaman gerçekleşeceğini çıkarmak kolaydır. Eğer öyleyse, iPhone 15 önbirimleri muhtemelen Cuma günü, 15 Eylül’de başlayacak ve telefonlar bir hafta sonra, 22 Eylül’de satışa sunulacak. Bu, iPhone 14 serisinin 2022’de piyasaya sürülmesine göre yaklaşık bir haftalık bir gecikme anlamına gelir.

Bir rapora göre, iPhone 15 Pro ve Pro Max’in çerçevelerini küçültmek için Apple’ın kullandığı yeni ekran süreci başlangıçta bir kıtlığa neden olabilir, ancak bu sorunların görünüşe göre çözüldüğü söyleniyor.
iPhone 15 serisi, üç yıldır yapılan en büyük güncelleme olabilir. Tüm modellerin USB-C bağlantı noktasını benimsemesi bekleniyor. Pro modelleri titanyum bir gövde, çok ince çerçeveler, yeni bir 3nm çip ve daha iyi kameralarla gelebilir. Standart modeller ise iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada’sını, 48MP bir kamerayı ve A16 Bionic çipini alabilirler.

Yorum yapın