Piksel Telefonlarını Donma ve Çökme Sorunu Vurdu: QPR3 Beta 3 Güncellemesi Nedeniyle

Pixel Kullanıcıları, Android 13 QPR3 Beta 3 Güncellemesiyle Sorunlarla Karşılaşıyor

Geçtiğimiz hafta Pixel kullanıcılarına sunulan Android 13 QPR3 Beta 3 güncellemesi, yükleme yapan kullanıcılara bazı sıkıntılar yaşattı. Benim Pixel 6 Pro cihazımda güncelleme yüklendikten sonra donma ve uygulama çökmesi gibi sorunlarla karşılaştım. Bir noktada, cihaz belirli bir uygulamada donup kalmış gibi görünerek hiç kapanmayacakmış gibi geldi. Bu sırada Google Destek ile telefon görüşmesi yapmak zorunda kalacağımı düşünüyordum. Neyse ki, cihaz sonunda kapandı ve yeniden başlatmayı başardım. Ancak uygulama çökmesi ve System UI çökmesi gibi sorunlarla ilgili bildirimler almaya devam ediyorum. Geçtiğimiz cumartesi sabahı ortada olmayan bir sebeple ekranın yazıları küçülmüş gibi göründü. Ancak telefonun ekran ayarlarına hızlı bir şekilde bakarak bunun gerçek olmadığını fark ettim. Dün gece ise, her gece Peacock aracılığıyla izlediğim bir televizyon programı biraz farklı görünüyordu.

Bu sadece benim fark ettiğim bir şey değil. Reddit’de, QPR3 Beta’ya abone olan Pixel kullanıcıları şaşkın. “Merhaba, System UI sık sık çöküyor ve birkaç çökmeden sonra tüm telefon donuyor ve tepkisiz hale geliyor, başka bir sorunla karşılaşan var mı?” diye sordu Reddit kullanıcısı “SmXtrem”. Yanıt ise “rpjknoop” tarafından verildi ve “Dün iki kez yaşadım, tam bir donma. Bunun hakkında bir hata raporu yaptım. Bunun yanı sıra yavaşlayan UI. Sıfırlama işe yaramadı. Bir güç kapama işleminden sonra tekrar olmadı. Ama şimdi üç saattir böyle.” şeklinde oldu.

Beta programına katıldığınızda istikrarsız yazılım yükleme riskini alırsınız, ancak QPR Beta’larının Android sistem Beta’larından daha az sorunlu olması gerekiyor. Yine de Reddit kullanıcısı “Ill-Willow2116”, QPR3 Beta 3’ten kaynaklanan sorunlarla gün boyunca uğraşmak zorunda kalıyor. “Evet, daha önce bir konuda bahsettim. Tüm telefon kilitleniyor ve kapatamıyorum. Bir rapor göndermeme izin vermiyor. En az 5 kez gün boyunca sürekli bir sorun.” diye yazdı.

Pixel 6 Pro kullanıcısı bir Reddit gönderisinde, QPR3 Beta 3 güncellemesi yüklendikten beri tüm bu bahsedilen sorunlarla karşılaştığını belirtti. Ancak geri bildirim uygulamasını kullanarak şikayette bulunmaya çalıştığında bile donduğunu belirtti.

Eğer QPR3 Beta 3 yükledikten sonra Pixel cihazınızda tuhaf şeyler fark ediyorsanız, kulübe katılın. Bu arada, Beta 3 güncellemesi, Pixel kullanıcılarını Mart güncelleme güvenliği seviyesinde bırakıyor. Nisan güvenlik yaması ne oldu? QPR3 Beta’ya katılmak için uygun Pixel modeller arasında Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro yer alıyor.

QPR3 Beta programı, Pixel Haziran Dördüncü Aylık Özellik Güncellemesi yayınlandığında 5 Haziran’da sona erecek. Stabil halka açık sürüm cihazınıza yüklendikten sonra, QPR3 Beta programından cezasız çıkabilirsiniz.

Pixel Kullanıcılarına Öneriler

Yorum yapın