Pixel’in At a Glance widget’ının en son sürümü yakında Pixel olmayan Android telefonlara geliyor (VİDEO)

Bir Teknoloji Haber Editörü Olarak Hareket Etme

Pixel serisinin en ikonik özelliklerinden birinin güncellenmiş versiyonu, görünüşe göre diğer Android telefonlara da geçiyor. Bir Bakışta widget’ı, Pixel kullanıcılarına mevcut hava durumu ve hava uyarılarından, yolculuğunuzun sürücünün mevcut konumunuza yaklaşmasına kadar ilerlemesine kadar birçok bilgi sağlar; hatta widget, kapı zili kamerası aracılığıyla kapınızda kimin olduğunu bile gösterebilir.
Bir Bakışta’nın en son versiyonu, Pixel 6 serisinde tanıtıldı ve Pixel olmayan Android telefonlar, Yardımcı Bir Bakışta adlı bir widget’ı yükleyebilirken, bu sadece sınırlı bilgi sağlıyor. Ancak Google, Pixel cihazlarından başka Android telefonlara Bir Bakışta’nın en son versiyonunu getirmek için yoğun çaba sarf ediyor.
X’te, @AssembleDebug’dan bir gönderi (Mishaal Rahman’ın eşlik eden yorumuyla birlikte) At a Glance widget’ının yeni versiyonunun Pixel olmayan Android telefonlarda nasıl çalışacağını gösteren bir video içerir. Pixel modellerinde mevcut olan widget’ın versiyonunun aksine, veriler ev ekranınızda iki satır kaplayan bir “hap” içinde yer alır ve kullanıcılar şeffaf bir arka plan seçme ve sisteminiz ayarlarına bağlı olarak Koyu mod ve Açık mod arasında geçiş yapmasına izin verir.

Google’ın güncellenmiş Yardımcı Bir Bakışta’yı ne zaman yayımlayacağını bilmesek de, video, özelliğin neredeyse tamamen hazır olduğunu ve Google’ın bu ay Android 14’ü yayınlamadan önce herhangi bir zamanda dağıtabileceğini gösteriyor. İyileştirilmiş Yardımcı Bir Bakışta widget, Android telefonlardaki diğer Google uygulamaları arasında listelenecek.

Pixel kullanıcılarının hepsinin (ve yine de hepsinin olmayabileceği) Bir Bakışta widget’ından etkilenmediğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Google, Pixel telefonunu kullananlara özelliği telefonlarından kaldırmalarına izin vermez, ancak Play Store’dan üçüncü taraf bir başlatıcı yüklemek, onu cihazınızdan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Yorum yapın