Pixel’in Şimdi Oynatma Özelliğine Yeni Yetenekler Geliyor

Pixel’in Şimdi Çalıyor Özelliği

Pixel’in Şimdi Çalıyor özelliği, telefon kilitliyken bile müzik dinleme için arka planda her zaman dinleniyor. Şimdi Çalıyor, Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de piyasaya sürüldü ve bir şarkıyı duyduğunda, Pixel cep telefonlarında bulunan sınırlı bir şarkı veritabanıyla eşleştirmeye çalışır. Bir şarkı veritabanında bulunamazsa, kullanıcılar ekrandaki bir arama simgesine dokunarak daha büyük bir müzik kütüphanesinden bir eşleşme bulmak için buluta erişebilirler.

9to5Google’a Göre

Android 14’ün son sürümüne göre, yeni bir Şimdi Çalıyor Özet sayfası, Pixel’in Şimdi Çalıyor özelliği tarafından eşleştirilen şarkılarla ilgili birkaç istatistik gösterecek. Özet sayfası kullanıma sunulduğunda, Pixel kullanıcıları, özelliğin yakaladığı şarkıları türlerine göre ayrıştırabilecek. En çok dinlenen şarkıları ve en çok dinlenen sanatçıları gösteren listeler, bir grafikle birlikte, bir kullanıcının müzik dinlemeye sık sık zaman ayırdığı günün saatini gösterir. Özet istatistikleri için son 30 günün verileri kullanılır.

Yakında İstatistiklere Erişebilirsiniz


Pixel kullanıcıları, Şimdi Çalıyor geçmiş listesinde bulunan bir şarkıyı çalmak istediklerinde, onları dinlemek için belirli uygulamaları seçerek tıklayarak şarkıları Özet sayfasında dinleyebilirler.

Seçilen Uygulamalar Aracılığıyla Şarkı Dinleyin

Kullanıcılar, seçilen uygulamalar aracılığıyla bir şarkıya tıklayarak dinleyebilecekler. İmaj kredisi 9to5Google - Pixel'in Şimdi Çalıyor özelliğine ilginç ve heyecan verici (istatistik meraklıları için) yeni yetenekler geliyor

Kullanıcılar, seçilen uygulamalar aracılığıyla bir şarkıya tıklayarak dinleyebilecekler.

Pixel Sahipleri İçin İstatistikler

Şimdi Çalıyor geçmişi sayfasının altında yeni bir Özet sekmesi göründüğünde, telefonunuzun yakınında çalınan şarkıların istatistiksel ayrıntılarını görmek için tıklayabilirsiniz. Özet sekmesi, Android 14 güncellemesi Ağustos’ta piyasaya sürülünce veya belki de gelecekteki bir Pixel Özellik Güncellemesi’nin bir parçası olabilir. Sonraki Pixel Özellik Güncellemesi 5 Haziran’da, yani ayın ilk Pazartesi günü yapılacak. Ancak Google’ın son zamanlarda Pixel güncellemelerinde ne kadar dikkatsiz olduğu göz önüne alındığında, kim bilir? Belki 12 Haziran veya hatta 19 Haziran’da gelebilir.

İstatistikleri seven Pixel sahipleri bu özellikten çok hoşlanacaklar.

Yorum yapın