San Francisco, Musk’ın izinsiz ‘X’ işaretini nasıl yerleştirdiğini araştıracak

“X” İşareti San Francisco’da Sorun Yaratıyor

\”X\”, San Francisco’da Twitter merkezi olarak bilinen binanın tepesini işaret ediyor. \”X\” işareti, “X” sahibi Elon Musk’ın iş yapma tarzına uygun bir şekilde yanıp sönen bir işaret değildi ve şimdi San Francisco yetkilileri tarafından araştırılıyor.

Associated Press, Musk’ın şirketinin binada harf veya sembol değiştirirken gereken izni almadığını bildiriyor. San Francisco’daki bir binanın tepesine işaret konulduğunda güvenlik ve tasarım nedenleriyle izin de gereklidir.
\”X\”, pazartesi günü binanın yan tarafından Twitter logosu ve ikonik mavi kuşu kaldırmak için şirkete izin verilmediğinden cuma günü binanın tepesine yerleştirildi. Polis, bu işaretlerin kaldırılırken düşmesi durumunda yayaları uzak tutmak için kaldırımın bantla kapatılmaması nedeniyle Musk’ın çetesini engelledi. Ama bu da yetmezmiş gibi bir durum daha var.

Mevcut İncelemeye Göre

Patrick Hannan, İnşaat Departmanı sözcüsüne göre, değiştirilen harfler ve işaretlerin binanın “tarihi niteliğiyle uyumlu” olması için bir izin gereklidir. Hannan bir e-postada, “Bu işaretin kurulumu için planlama incelemesi ve onayı da gereklidir. Şehir, bir şikayet açacak ve soruşturma başlatacak.” dedi.

Yerleşim Bölgesine Karşı İtirazlar

Musk, Twitter’ın adını “X” olarak değiştirdiğini iddia ediyor çünkü sosyal medya platformunu Çin’in WeChat gibi başka bir süper uygulamaya dönüştürmek istiyor. WeChat, sadece bir sosyal medya sitesi değil aynı zamanda anlık mesajları barındırıyor ve mobil ödemeleri destekliyor. Aylık iki milyar aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük uygulamasıdır. Musk, Twitter’ı geçen ekim ayında 44 milyar dolara satın aldı ve platformun değerinin satın almasından bu yana büyük bir düşüş yaşadığını kabul etti.

İşaretin kendisiyle ilgili olarak, bir konut alanına bakıyor ve çok parlak olduğu için birçok kişi şikayet etti. İşaret tarafından kör edilen bir kişinin attığı bir tweet şöyle diyor: “Sinir olurdum. Hayal et, yatak odanın tam karşısına bu işareti koydular.”

Yorum yapın