Yeni WhatsApp giriş yöntemi ikincil cihazlar için geliyor mu? Meta’da neler olduğunu kontrol edin. Başlık hakkında bilgi vermeyin.

WhatsApp, Meta Platforms tarafından sahip olunan popüler bir mesajlaşma platformudur ve şu anda ikincil cihazları kurmanın alternatif bir yolunu test etmektedir. Masaüstü uygulaması, arkadaşlarınız ve ailenizle PC’nizde sohbet etmeyi kolaylaştırdığı gibi, WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği de son zamanlarda iyileştirilmiştir, böylece kullanıcılar aynı hesabı iki telefonda kullanabilmektedir. Bununla birlikte, mevcut yöntem olan birincil WhatsApp hesabını başka bir cihaza bağlama yöntemi, bir QR kodunu tarayarak gerçekleştirilmektedir. Potansiyel sınırlamaları ele almak için WhatsApp, kullanıcının telefonuna gönderilen sekiz haneli bir doğrulama kodunu kullanacak yeni bir giriş yöntemi geliştirmektedir.

QR kodu taratma sınırlamaları
Bir QR kodunu taratma işlemi genellikle basit bir süreç olsa da, bazı durumlarda bu mümkün olmayabilir. Örneğin, bir kullanıcının birincil telefon kamerası çalışmıyorsa, alternatif bir oturum açma seçeneği olmadan WhatsApp’ı başka bir cihaza kuramayacaklardır.

“Telefon numarasıyla bağlantı kurun” seçeneğinin tanıtılması
Bu tür senaryolara uyum sağlamak için, WhatsApp “Telefon numarasıyla bağlantı kurun” özelliğini aktif olarak kullanıma sunma üzerinde çalışmaktadır. Kullanıcılar bu yeni oturum açma yöntemini seçtiklerinde, ülke kodunu ve cep telefonu numarasını girmeleri istenecektir. WhatsApp daha sonra sekiz haneli bir kod üretecek ve kullanıcının birincil telefonuna iletecektir. Şu anda, “Telefon numarasıyla bağlantı kurun” seçeneği yalnızca WhatsApp Web üzerinde mevcuttur. Ancak, yeni bilgilere göre, Meta bu özelliği yakın zamanda ikincil cihazlara da genişletecektir.

WABetaInfo tarafından yapılan bir rapora göre, en son WhatsApp beta sürümü olan Android versiyonu 2.23.14.18 build, yeni bir WhatsApp masaüstü bağlantısı yaparken bu alternatif oturum açma seçeneğini içerecektir.

WhatsApp’ın çoklu cihaz işlevselliği son yıllarda önemli ölçüde genişlemiştir. Bu nedenle, QR kodu taratma gereksinimini ortadan kaldıran alternatif bir oturum açma yönteminin tanıtılması kullanıcılar tarafından olumlu karşılanacaktır. Bununla birlikte, en son beta sürümüyle birlikte bile, “Telefon numarasıyla bağlantı kurun” seçeneği tüm kullanıcılar için görünmeyebilir. Bu, özelliğin dağıtımı için WhatsApp tarafından sunucu taraflı bir işlemin yapılması gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Meta’nın bu özelliğin kullanılabilirliğini daha geniş bir beta testçi havuzuna yayması beklenmektedir. Halkın buna ne zaman sahip olacağı tam olarak net değildir.

Yorum yapın