TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Mayıs ayında binin üzerinde aracın teslim edileceğini açıkladı. Ayrıca, yıl sonuna kadar 28 bin aracın teslim edilmesinin hedeflendiğini belirtti. İtalya’da üretildiği iddialarına ise Karakaş, TOGG yurtdışından otomobil alımı yapmadı şeklinde yanıt verdi. Bir sonraki modelin ise 2024’ün sonuna yetiştirilmesi planlanıyor. Fiyat artışıyla ilgili soruya ise Karakaş, Dalgalanmaları engelleyemediğimiz noktada fiyatlamalara yansıtabiliriz yanıtını verdi.

Türkiye’nin elektrikli ilk akıllı aracı Togg T10X için ön sipariş süreci kura çekilişiyle tamamlandı. Çekiliş sonucunda 20 bin kişi, ön sipariş hakkı kazandı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Bloomberg HT yayınında Togg’un teslimatlarındaki son durum hakkında bilgi verdi ve merak edilen soruları yanıtladı. Karakaş, Mart ayının sonunda ilk seri üretim araçlarını banttan indirdiklerini hatırlattı ve Nisan ayının sonundan itibaren kullanıcı teslimatlarına başlayacaklarını belirtti. Mayıs ve Haziran aylarında daha fazla adetlerde teslimat yapacaklarını söyleyen Karakaş, Mayıs ayının içerisinde binin üzerinde araç teslim etmeyi hedeflediklerini açıkladı. Yıl sonuna kadar ise 28 bin aracı teslim etmiş olacaklarını belirtti. Karakaş, bir sonraki modelin 2024 sonuna kadar yetiştirmek istediklerini de söyledi. Togg’un mevcut fiyatının artıp artmayacağı sorusuna ise dalgalanmaları engelleyemedikleri noktalarda fiyatlamalara yansıtabileceklerini söyledi. İtalya’da üretildiğine dair iddialara ise Karakaş, çalışan sayılarının 2 bini aştığını ve Togg’un yurtdışından otomobil alımı yapmadığını belirterek yanıt verdi.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Togg T10X için kaç kişi ön sipariş hakkı kazandı?
20 bin kişi ön sipariş hakkı kazandı.
– Kullanıcı teslimatları ne zaman başlayacak?
Nisan ayının sonundan itibaren kullanıcı teslimatlarına başlanacak.
– Kaç araç teslim edilecek?
Mayıs ayının içerisinde binin üzerinde araç teslim edilmesi hedefleniyor. Yıl sonuna kadar ise 28 bin aracın teslim edilmiş olması planlanıyor.
– Bir sonraki model ne zaman çıkacak?
Bir sonraki modelin 2024 sonuna kadar yetiştirilmesi hedefleniyor.
– Togg’un fiyatı artacak mı?
Dalgalanmaları engelleyemedikleri noktalarda fiyatlamalara yansıtabileceklerini söyleyen Karakaş, fiyatın artıp artmayacağı konusunda net bir açıklama yapmadı.

Yorum yapın