Rekabetçi CSGO İçin PC’nizi Yapılandırın

Competitive CSGO için PC’nizi Yapılandırın

Oyun Ayarları

1. Başlatma Seçenekleri

Steam kütüphanenizde CSGO’ya sağ tıklayın ve “özellikler”i seçin.

“Başlatma Seçenekleri”ne tıklayın. Aşağıdaki kodları kopyalayın ve yapıştırın:

-novid -nojoy -noaafonts +exec tweak

-novid: Oyunu başlatırken Valve animasyonunu atlar.

-nojoy: Gereksiz joystick desteğini kaldırır.

-noaafonts: Yazı tiplerinin bozulmasını önler.

-threads X: (İsteğe bağlı) CPU iş parçacıklarının kullanımını etkinleştirir. Bu ayarı farklı X değerleriyle deneyerek en iyi sonucu bulun. İş parçacıkları çekirdeklerle aynı şey değildir, CPU’nuzun kaç iş parçacığı olduğunu öğrenmek için Google’ı kullanın.

-tickrate 128: (İsteğe bağlı) Çevrimdışı/yerel sunucuları 128 tick yapar.

+exec tweak: Daha sonra kullanacağımız Tweak.cfg dosyasındaki ayarları uygular.

2. FPS Ayarları

Bu bölümde, rekabetçi oyun için birçok ayar yapacak ve FPS’yi artıracak bir yapılandırma dosyası indireceğiz. Yapılandırmadaki bazı ayarları not defteri gibi bir metin editörü kullanarak özelleştirmeniz gerekecektir.

a) Tweak.cfg dosyasını indirin ve bulabileceğiniz bir yere kaydedin: İndir[tusfiles.net]

b) Dosyayı metin editörüyle açın ve yapılandırmada tarif edilen değerleri değiştirin.

c) Sonra, Steam kütüphanenizdeki CS:GO’ya sağ tıklayın. “Özellikler”i seçin, “Yerel Dosyalar” sekmesine gidin ve “Yerel Dosyalara Gözat”ı tıklayın. Şimdi “csgo” klasörüne gidin, ardından “cfg” klasörüne gidin. Tweak.cfg dosyasını sürükleyip bırakın ve işlem tamam!

Oyun Ayarları

Oyunu başlatalım ve en iyi ayarlarımızı uygulayalım.

Gelirsek, Ayarlar–>Görüntü Ayarları’na gidin.

Çözünürlük: 16:9 çözünürlük en geniş görüş alanını sağlar. 4:3 çözünürlük germe yaparak oyuncu modellerini daha büyük gösterir ve nispeten başları vurmayı kolaylaştırabilir. Bu tabii ki kişisel tercihtir, sizin için hangisinin işe yaradığını bulun.

GÖLGELER: “Yüksek” gölge render mesafesi en uzak olanıdır, ancak “Düşük” gölgeler dürbün bulanıklığını, hava durumu ve diğer dikkat dağıtıcı efektleri kaldırır. Render mesafesi daha iyidir. Ancak çok düşük FPS’niz varsa “Çok Düşük” kullanın.

Anti-Aliasing: İyi bir FPS’niz varsa, mümkünse 8x CSAA kullanmayı deneyin, aksi takdirde 2x-8x MSAA deneyin. Kenarlar daha yumuşak olacak ve küçük/ince detayları daha kolay görebileceksiniz.

Ayarlar–>Ses Ayarları’na geçelim.

Oyun sırasında dikkat dağıtan müzikleri kapatın, böylece düşmanları duyabilirsiniz. Bazı insanlar 10 saniyelik uyarıyı açık tutmak isteyebilir, böylece bombayı imha etmek için yeterli zamanları olduğunu bilirler. Hoparlör Konfigürasyonu’nun “Kulaklıklar” olarak ayarlandığından emin olun.

Yorum yapın