Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız?

Nasıl Bir Dolandırıcıyı Tanıyabilirsiniz?

1) Dolandırıcıları Tanıyalım

Bu başlıkta ünlü YouTuber, trader ve yayıncıları taklit eden birçok kişi olduğunu söylediğimize göre, işte bazı yaygın taklit edilen isimlerin listesi:

  • Yayıncılar: Izakoo, Hotted, mOE, steel.
  • YouTuber’lar: Anomaly, MojoonPC, McSkillet, Nick Bunyun.
  • Daha büyük trader’lar: Zsozsika, purotexnuk, ¡ChiLi, Marzu, TA SAFE, Rich_54321, Joe, .mops, Jaidennis Serafin, Lujza, Bodi4ka.

Tanıtımla başlayalım:

Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız?Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız? 3Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız? 5Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız? 7Siber Dolandırıcıları Nasıl Tanırsınız? 9

Dolandırıcı profillerinin sahip olduğu özellikler:

– Profilin sağ tarafındaki Envanter’e (daha küçük okla) tıkladığınızda, dolandırıcıların çoğu zaman envanteri gizlidir (1. resim).

– Profil açıklamasının 1. ve 4. resimlerinde, “onların” envanterine yönlendiren bir bağlantıya sahip olacaklar ve genellikle “Benim Envanterim”, “Depo Envanteri”, “Kasa Envanteri” olarak adlandırırlar.

– Bu bağlantıya tıkladığınızda, size pahalı eşyalara, çok sayıda bıçak, ejderha dore vb. sahip büyük bir envanter gösterir.

– 4. resimde gösterildiği gibi, eşyaların sahte sanatçılık sergisi, “karşı teklif” sanat eseri, bilgisayar kurulumu.

– “Ticaret kuralları”, “Neden bana güvenmeniz gerektiği” “Ödeme yöntemleri” gibi şeyler.

– Sahte ödeme yöntemleri. Örnek: Size Steam cüzdan kodunu anlatacaklar, ancak önce size eşyanızı göndermeniz gerekiyor ve eşyanızı aldıklarında geri kalan kodu alacaksınız (kod sahte veya zaten kullanılmış

Yorum yapın