Bitcoin Fiyatı Sert Düştü: Arkham’ın Suçu Yok, Kullanıcı Yanlış Etiketleme YaptıBitcoin fiyatı, ABD enflasyon verisinin beklentilerin altında gelmesiyle 28 bin doların üstüne çıkmıştı. Ancak, akşam saatlerinde fiyat dakikalar içinde sert düşüşle 27 bin doların altına geriledi. Fiyattaki düşüşe Arkham üzerinden uyarı botu kullanan bir kullanıcının yanlış etiketleme yapması neden oldu. Arkham ise kullanıcıların yalnızca kendine özel hesaplarında manuel olarak etiket ekleyebildiğini ifade etti ve bu etiketlemelerin Arkham ekibi tarafından yapılmadığını belirtti. Bitcoin, tüm bunların ardından bir miktar toparlandı ve fiyat TSİ 20.50’de 27 bin 336 dolar seviyesinde.

Bitcoin Fiyatı, ABD Enflasyon Verisinin Beklentilerin Altında Gelmesiyle 28 Bin Doların Üstüne Çıkmıştı, Ancak Akşam Saatlerinde Sert Düşüş Yaşandı
Bitcoin fiyatı, ABD enflasyon verisinin beklentilerin altında gelmesiyle 28 bin doların üstüne çıkmış ve hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Ancak akşam saatlerinde fiyat dakikalar içinde sert düşüşle 27 bin doların altına geriledi. Bitcoin’deki bu düşüşün nedeni sorgulanırken oklar bir kez daha kripto istihbarat şirketi Arkham’ı işaret etti ancak bu defa suçlunun Arkham olmadığı, fiyattaki düşüşe Arkham üzerinden uyarı botu kullanan bir kullanıcının yanlış etiketleme yapmasının neden olduğu anlaşıldı. Konuyla ilgili Arkham’dan da açıklama geldi. Arkham, kullanıcıların yalnızca kendine özel hesaplarında manuel olarak etiket ekleyebildiği ve kaldırabildiğini ifade etti. Şirket, bu etiketlemelerin Arkham ekibi tarafından yapılmadığını belirtti ve ABD hükümetiyle ilişkili Bitcoin cüzdanlarında bir hareket olmadığını vurguladı. Bitcoin, tüm bunların ardından bir miktar toparlandı ve fiyat TSİ 20.50’de 27 bin 336 dolar seviyesinde.

ABD Kolluk Kuvvetleri, Çeşitli Operasyonlarda Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Satıyor
ABD kolluk kuvvetlerinin çeşitli operasyonlarda ele geçirdiği Bitcoin’ler, bir süre sonra açık artırma veya farklı yollarla satılıyor. Şu anda ABD’nin kontrolünde bu şekilde yaklaşık 200 bine yakın BTC olduğu tahmin ediliyor. Geçtiğimiz mart ayında bir davayla ilişkili olarak 9 bin 800 BTC satıldığı açıklanmıştı. Açıklamada, 41 bin 500 BTC’nin de bu sene içerisinde satılmasının planlandığı kaydedilmişti.

Sıkça Sorulan Sorular:

Bitcoin fiyatı neden düştü?
Bitcoin fiyatındaki ani düşüş, Arkham üzerinden uyarı botu kullanan bir kullanıcının yanlış etiketleme yapması nedeniyle oldu.

ABD’nin kontrolünde kaç Bitcoin var?
ABD’nin kontrolünde yaklaşık 200 bine yakın BTC olduğu tahmin ediliyor.

ABD Kolluk Kuvvetleri ne yapacak?
ABD kolluk kuvvetleri, çeşitli operasyonlarda ele geçirdiği Bitcoin’leri açık artırma veya farklı yollarla satacak. Geçtiğimiz mart ayında bir davayla ilişkili olarak 9 bin 800 BTC satıldığı açıklanmıştı ve 41 bin 500 BTC’nin de bu sene içerisinde satılması planlanıyor.

Yorum yapın