Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi tarafından 2. kez kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi ve bunun üzerine Değişim ve Adalet yürüyüşü başlatacağını açıkladı. Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Atatürk’ün koltuğundan kaldırmak için yürüyeceğini belirtti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP tarafından 2. kez kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Bunun üzerine Özcan, 3 Temmuz’da Değişim ve Adalet yürüyüşü başlatacağını açıkladı. Kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi ve geçen yıl belediye meclisi toplantısında el kaldıran AK Parti’li Hacer Çınar’a, ‘Bana niye el sallıyorsunuz? Ben evli barklı adamım ayıp oluyor’ ifadeleri nedeniyle CHP tarafından 1 yıl süreyle partiden geçici çıkarma cezası alan Özcan, geçici ihraç süresi dolan Tanju Özcan, 10 gün önce CHP’ye geri döndü.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün MYK toplantısının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, sosyal medya paylaşımlarının parti tüzüğünün ilgili maddelerine aykırı olduğu gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı. Özcan, 2. kez partisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edileceğinin açıklanmasının ardından, 3 Temmuz’da Değişim ve Adalet yürüyüşü başlatacağını belirtip, Bolu’dan, Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne yürüyeceğini açıkladı.
Peki, yürüyüşün gerekçeleri nelerdir? Başkan Özcan hangi konularda değişim istiyor? Hangi paylaşımlarından dolayı yargılanıyor? Bu yürüyüşü kimler için yapıyor? Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu neden değişime zorluyor? Tüm bu soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Yorum yapın