Galaksiler Arası Macerada Karakterlerin Akıl Almaz Kararları! – 10 Klasik Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu filmleri, özel efektleri ve zorlayıcı hikayeleriyle bizleri büyüleyen yapımlar arasında yer alıyor. Ancak pek çok klasik bilim kurgu filminde karakterlerin aptalca kararlar vermesi, izleyicilerin sabrını zorlayabiliyor. Bu kararlar olmasaydı filmler oluşmazdı, ancak yine de karakterlerin hayatını tehlikeye atan bu kararlar, çatışmayı ve gerilimi yüksek tutarak heyecanlı bir izleme deneyimi sunuyorlar.

Jurassic Park, InGen’in dinozorları biyomlarına uyum sağlamadan yeni bir çağa sokması ve güvenlik önlemlerini tam olarak devreye sokmadan parkı ziyaretçilere açması gibi aptalca kararlarla dolu. The Thing, Arktik araştırma tesisinde başıboş kalan bir uzaylı yaşam formunun herkese bulaşması sonucu ortaya çıkan kaosu konu alıyor. Aliens, uzay askerleri ekibi, LV-426’da yeni bir koloni olan Hadley’s Hope’ta büyük serpintilere yol açan bir Xenomorph istilasına karşı savaşırken, aptalca kararlar veriyorlar.

Blade Runner, insan üstlerini kolayca öldürebilecekleri halde Tyrell gibi Kopyalar yaratan bir şirketin hikayesini anlatıyor. Armageddon, dev bir asteroit dünyayı yok etmek üzere hızla yaklaşırken uzmanlar, petrol sondajcılarını çok kısıtlı sürede astronot olmaları için eğitirler ve onları uzaya gönderirler. Predator, bir uzaylı tehdidiyle karşılaşan paralı asker ekibi, Yautja’nın taktiklerine uyum sağlayamaz.

Independence Day, uzaylılar Dünya’ya indiğinde, insanlar karşı koymanın yollarını ararken, ABD İstihbaratı uzaylıları tedbir almadan incelemeyi seçer. Alien: Covenant, insanlar Xenomorph’larla karşılaştıklarında, mantıklı hareket etmeyerek enfekte olmuş insanları gemilerine geri getirirler. Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back, amiral Ozzel, İmparatorluk Filosunu ışık hızından Hoth sistemine çok yaklaştırarak işleri başlatır.

War Of The Worlds, Ray Ferrier uzaylılar geldiğinde uygulanan tahliyeyi görmezden gelir ve çocuklarını evde tutmaya karar verir. Büyük oğlu, Amerikan Ordusu’nun yanında uzaylılarla savaşmaya karar verir.

Bilim kurgu filmleri, genellikle heyecan verici bir izleme deneyimi sunar, ancak karakterlerin aptalca kararları, çoğu zaman hikayenin inandırıcılığını zedeleyebilir. Yine de, bu kararlar, filmlerin çatışmayı ve gerilimi yüksek tutmasına yardımcı olur.

Yorum yapın