Gizem Dolu Kanalların Derinliklerinde: Dedektif Poirot’un Yeni Macerası ‘A Haunting in Venice’ Fragmanı

Agatha Christie’nin ünlü dedektifi Hercule Poirot’a kendi yorumunu getiren Kenneth Branagh, “Doğu Ekspresinde Cinayet” ve “Nil’de Ölüm” filmleriyle başarılı bir iş çıkarmıştı. Şimdi ise üçüncü film için rolüne ve yönetmen koltuğuna geri döndü. “A Haunting in Venice” adlı film, İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından Venedik’te geçen bir hikayeye odaklanıyor.

Filmin senaryosunu Michael Green kaleme almış. Yayınlanan ilk fragman da korku filmi atmosferini vurguluyor ve Hercule Poirot’nun “Hayaletlerimizden kaçamayız, gerçek olsalar da olmasalar da” sözleriyle noktalanıyor. Bu film, önceki filmlere kıyasla daha rahatsız edici, doğaüstü bir tonu olduğu belirtiliyor.

Filmin kadrosunda Michelle Yeoh, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Kelly Reilly, Emma Laird, Kyle Allen, Camille Cottin, Ali Khan ve Riccardo Scamarico gibi isimler yer alıyor.

Branagh’ın yönetmenliğindeki filmde, Hercule Poirot emekli olmuş ve Venedik’te gönüllü olarak sürgünde yaşamaktadır. Bir gün köhne ve perili olduğu söylenen bir sarayda gönülsüzce bir seansa katılır ve kısa süre sonra kendisini gölgeler ve sırlarla dolu uğursuz bir dünyada bulur.

“A Haunting in Venice”, özellikle korku filmi sevenlerin ilgisini çekecektir. Branagh, yine başarılı bir iş çıkarmış. Ancak bazı eleştirmenler, filmdeki doğaüstü tonun, Hercule Poirot karakterine uygun olmadığını düşünüyorlar. Yine de, filmdeki oyunculuk performansları ve atmosfer oldukça başarılı. Filmi izledikten sonra, korku ve gerilim dolu bir dünyanın içinde kendinizi bulacaksınız.

Yorum yapın