Kanlı Korku Sinemasının Yeniden Çekilmeyi Hak Eden 10 Efsanesi

2000’li Yılların Yeniden Başlatılmayı Hak Eden Korku Filmleri

2000’li yılların sinemada korku filmi açısından sıkıntı yaşamadığı bir gerçek. Bu dönemde birçok popüler korku serisinin temelleri atıldı ve bazı filmler hala hatırlanıyor. Son yıllarda korkunun yeniden yükselişiyle birlikte, pek çok ölü korku serisi canlandırıldı, filmler yeniden çekildi, yıllar sonra devam filmleri geldi ya da hikayeler yeniden başlatıldı ve izleyiciye sunuldu.

Bu galeride, 2000’li yılların yeniden çekilmeye aday 10 korku filmine birlikte bakacağız. İlk filmimiz, “Davetsiz”. Karanlık sırların anlatıldığı bu film, günümüz bakış açısından yeniden çekilip izleyicileri etkileyebilecek bir yapım.

“Ziyaretçiler” ise 2000’li yılların en korkunç filmlerinden biri. Orijinal hikayesi yeniden ele alınmayı kesinlikle hak ediyor. “Ölümün Sesi” cep telefonlarına gelen gizemli mesajları konu alıyor ve günümüz teknolojisiyle birlikte yeniden ele alınabilir.

“Resimdeki Hayalet”, Japonya’da geçiyor ve evli bir çiftin başından geçenleri anlatıyor. Kadınların birbirini kollaması gibi güçlü temalarla bugünün korku filmi atmosferine oldukça yakışan bir yapım olabilir. “Halka” ise yüzünü kapatan uzun saçlarıyla televizyondan dışarıya tırmanan Samara ile hala hafızalarda.

“Garez”, Tokyo’da yaşayan ve doğaüstü bir lanete maruz kalan Amerikalı bir hemşireyi konu alıyor. Basit ve geleneksel bir hikayesi olması “Garez”i her daim geçerli bir korku filmi yapıyor. “Molly Hartley’nin Laneti”, şeytan tarafından ele geçirilecek olan Molly Hartley’i konu alıyor.

“Evdeki Düşman”, tüyler ürperten şaşırtıcı hikayesiyle o dönemin en akılda kalan filmlerinden biri. Isabelle Fuhrman’ın canlandırdığı Esther karakteri, modern teknoloji sayesinde daha uzun yıllar devam edebilir. “Kara Büyü” korkuyla komedi arasında bir yerlere düşüyor.

Son filmimiz ise “Tepedeki Mezarlık”. Kevin Costner, ailesiyle birlikte yeni bir eve taşındıktan sonra kızı birtakım güçler tarafından ele geçirilen ve adeta yeni bir insan olan sıkıntılı bir babayı oynuyor. John Conolly’nin kısa öyküsünden uyarlanan film, bir reboot filmiyle yeniden beyaz perdede izleyicilerin dikkatini çekebilir.

Bu filmler, korku sinemasının yeniden yükselişini gösteriyor ve yeniden çevrilerek günümüz izleyicisine sunulabilir. Korku, insanların içindeki en karanlık ve en doğal duygulardan biridir ve bu filmler, bu duyguları yeniden canlandırarak izleyicileri etkilemeyi başarıyor.

Yorum yapın