Suicide Squad ın Yönetmen Kurgusu Merak Edilenler Arasında!

David Ayer’ın 2016 yapımı DC filmi “Suicide Squad”ın yönetmen kurgusu (Ayer Cut) hala merak uyandırmaktan ve gündeme getirmekten çekinmeyen bir yönetmen olduğunu belirtmek gerekir. Filmdeki oyunculardan Will Smith’in de yeni versiyonu desteklediğini söylemesiyle beraber Ayer, izleyicilerle bu fikri paylaşmayı istemektedir.

Yönetmen, eleştirilere uzun bir Twitter gönderisiyle cevap vermiştir. Bu gönderide Ayer, filmi alay etmekten zevk alan bir grup kişi olduğunu ve bu kişilerin 2016 yapımı filmin olumsuz yönde tartışılmasına katkıda bulunduğunu belirtmektedir. Ayer, filmi izleyenlerin hayatlarında istedikleri gibi olmayan, düşünmeye iten ve her şeyi yeniden gözden geçirmelerine neden olan bir deneyim yaşayıp yaşamadıklarını sormaktadır.

Bu filmi izleyen biri olarak ben böyle bir deneyim yaşadım. Bildiğim tek şey, benim görülmeyen filmimin stüdyonunkinden çok daha iyi olduğudur. Ayer’ın kurguya olan ilgisi gerçek ve organik görünmektedir ve James Gunn da ona paylaşma zamanının geleceğini söylemiştir. Gunn, DC evrenini daha fazla drama olmadan başlatmayı kesinlikle hak etmektedir.

David Ayer’ın açıklamasında, yönetmen kurgusunu yayınlama konusunda James Gunn ile konuştuğu da belirtilmektedir. Ancak resmi bir açıklama olmadığı için bu konuşmaların daha fazla ilerlemediği düşünülmektedir.

Şu anda DC filmlerinin başında olan James Gunn, 2021’de kendi “The Suicide Squad” filmini yönetti ve Ayer’ın filminden bazı karakterleri geri getirdi. Margot Robbie’nin Harley Quinn’i, Joel Kinnaman’ın Rick Flagg’ı ve Viola Davis’in Amanda Waller’ı gibi.

Sonuç olarak, David Ayer’ın “Suicide Squad” filmiyle ilgili yönetmen kurgusunun merak uyandırdığını söyleyebilirim. Film, Ayer’ın duygusal ve etkileyici bir deneyim yaşamasına neden olmuş olmalı ki hala bu fikri paylaşmaktan vazgeçmiyor. Ancak filmi herkesin beklentilerini karşılamayabileceğini ve eleştirilere açık olduğunu da belirtmek gerekir.

Yorum yapın