Muğla’da çıkan orman yangınında korkunç neden ortaya çıktı, 2 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınında, bir erkek cesedi bulundu. Yangın, öldürülen kişinin ormana atıldıktan sonra şüpheli ya da şüphelilerce cesedinin ateşe verilmesi sonucu çıktığı belirlendi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, yangın bölgesinde bulunan erkek cesediyle ilgili olarak ‘kasten orman yakma’ ve ‘kasten adam öldürme’ suçlarından başlatılan soruşturmada 2 Cumhuriyet Savcısı görevlendirdi.

Marmaris’in Sarıana Mahallesi’ndeki kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda meydana gelen yangın, saat 15.30 sıralarında başladı. Yangın, kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale sürdürülürken, yangın bölgesinde bir erkek cesedi bulundu. Muğla ve Marmaris Cumhuriyet Başsavcılıkları, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınının ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Yangında yaklaşık 5 hektar alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Orman yangınında ölen kişinin kimliği belirlendi mi?
Henüz kimliği belirlenemeyen kişi, Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
– Yangın nasıl çıktı?
Yangın, öldürülen kişinin ormana atıldıktan sonra şüpheli ya da şüphelilerce cesedinin ateşe verilmesi sonucu çıktığı belirlendi.
– Yangın ne kadar sürede kontrol altına alındı?
Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları ise sürüyor.

Yorum yapın