“Ash’ın İngilizce Seslendirme Sanatçısı, 17 Yıllık İlham Kaynağı Japon Seslendirme Sanatçısına Teşekkür Ediyor”

Pokémon animasyon serisi’nin uzun soluklu ana karakteri Ash’in 25 yıllık serüveni sona erdi. Aralık ayında The Pokémon Company tarafından duyurulan bu karar, en sonunda gerçekleşti. Ash sonunda Pokémon Dünya Şampiyonu oldu ve yeniden çizim serisi için yeni karakterler olan Loki, Roy, Professor Friede ve Kaptan Pikachu’nun yönetime geçmesi için zaman geldi. Serinin İngilizce seslendirmesi yapan Sarah Natochenny tarafından yapılan açıklamada ise Ash’in Japon dublajı için oyuncu Rica Matsumoto’ya tebrikler gönderildi.

25 yıldır Ash, Pokémon animasyon serisinin ana karakteri olmuştu ve bu süre boyunca Matsumoto, Ash için Japonca seslendirme yapmıştı. Oyuncu ilk sekiz sezonda Amerikan İngilizcesi için Veronica Taylor tarafından seslendirildi. Daha sonra Rolü Sarah Natochenny devraldı ve bu zamana kadar konuştuğu tüm İngilizce seslendirmeleri yaptı.

Ash’in yolculuğuna bir son vermesiyle birlikte The Pokémon Company, yeni Pokémon animasyon serisinin adını duyurdu – Pokémon Horizons: The Series. Fragmanda anlatılan konu ise; karakterlerin çevrelerindeki sırları çözerken Friede, Kaptan Pikachu, Amethio ve diğerleri ile heyecan verici maceralar yaşarken Liko ve Roy’u takip edeceğiz.

Siz de Pokémon hayranı mısınız ve Ash’in veda serisini merak ediyor musunuz? Yorumlar bölümünde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Pokémon hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Game Informer’ın Pokémon Scarlet and Violet inceleme yazısını okuyabilirsiniz. Sonrasında ise, Scarlet and Violet DLC’si olan The Hidden Treasure of Area Zero hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz. Pokemon: The Trading Card Game gibi yeni genişlemeler ve kartları da kontrol edebilirsiniz.

Yorum yapın