TMNT: Son Ronin Video Oyunu Geliştiriliyor – Heyecan Verici Haber!

Polygon’un haberine göre, Teenage Mutant Ninja Turtles grafik romanı The Last Ronin tabanlı bir video oyunu geliştirilmekte.

Paramount Global’deki oyun ve yükselen medya kıdemli başkan yardımcısı Doug Rosen ile Polygon röportajında, The Last Ronin video oyununun, Norse temasına sahip God of War serisi gibi tek kişilik bir aksiyon rol yapma oyunu olacağı söylendi. Uyarlandığı hikaye gibi, oyun da olgun bir tonla birlikte gelecek. Oyunun geliştiricisi henüz açıklanmadı ve proje piyasaya sürülmesine yıllar var.

The Last Ronin, IDW tarafından 2020 yılında beş bölümlük mini seri olarak yayınlanmıştı. Hikaye, üç kaplumbağanın öldüğü, karanlık bir gelecekteki New York’ta geçiyor. Hayatta kalan kaplumbağa, ilk bölümün sonunda kimliği açıklanmadan bir siyah maske takıyor ve öldürülen kardeşlerinin hem silahlarını hem de kendi yeteneklerini kullanarak suçla mücadele ediyor.

Okunmadıysa verdiğimiz kısa özetle bile heyecan verici bir hikayedir ve bu hikayenin bir oyun versiyonunun yapılması bizi daha da heyecanlandırdı. Rosen ayrıca, Paramount’un hem genç hem de yetişkin kitlelere yönelik farklı TMNT oyunlarının yaratma fırsatları gördüğünü de belirtti.

Son zamanlarda, beğeni toplayan Shredder’s Revenge dövüş oyununun yanı sıra, nostalji yolculuğu Cowabunga Collection, Shredder temalı Call of Duty paketi ve hatta Ağustos ayında sinemalarda gösterime girecek olan yeni bir animasyon filmi ile Turtles yeniden ilgi kazanıyor.

Kaynak: Polygon

Yorum yapın