Hyundai, Avrupa’da 500 bin şarj noktasına ulaştı ve elektrikli araçlarınızı şarj edebileceğiniz birçok seçenek sunuyor!

Hyundai, Avrupa’da 500 bin şarj noktasına ulaştı

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte, şarj noktalarının da artması gerekiyor. Hyundai da kendi bünyesinde oluşturduğu IONITY dahil olmak üzere büyük şarj sağlayıcılarıyla ortaklık kurarak, Avrupalı sürücülerin seyahat etmek istedikleri noktalara güvenle ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor.

Avrupa genelinde sürekli artan şarj noktaları, elektrikli araçlardaki menzil endişesini azaltırken aynı zamanda yüksek güçlü şarj cihazları da pilin dolum süresini önemli ölçüde kısaltıyor. Charge myHyundai, kusursuz bir şarj deneyimi sunarak Hyundai EV modellerinin Avrupa’daki yaygın istasyonlarında şarj edilmesine olanak sağlıyor.

Android ve IOS kullanıcıları, “Charge myHyundai” uygulamasını indirdikten sonra şarj noktaları için kolay arama işlevinin yanı sıra navigasyon desteğinden de yararlanabiliyor. Yakında “tak ve şarj et” hizmeti de aktif olacak olan Hyundai, 2023 yılı içerisinde IONIQ 6 ile “Tak ve Şarj Et” hizmetini de aktif hale getirecek.

Hyundai’nin bu proaktif yaklaşımı, elektrikli araç sahiplerinin seyahat etmek için daha fazla güven ve rahatlık hissetmelerini sağlayacak. Ayrıca, şarj noktalarının artması, elektrikli araçların yaygınlaşmasına da katkı sağlayacak.

Yorum yapın