Mini Spike ile trafik sorunlarının üstesinden gelmeye hazır mısınız?


Mini, Spike Adlı Kişisel Asistanını Duyurdu

BMW çatısı altında faaliyet gösteren İngiliz otomobil markası Mini, Spike adını verdiği akıllı kişisel asistanını duyurdu. Spike, İngiliz Buldog cinsi köpekten aldığı ilhamla seçilen bir isimdir. Mini Concept Aceman’in içinde sergilenecek olan Spike, Mini’nin önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği otomobillerde yer alacak.

Mini, Spike’ı Otomobillerine Entegre Edecek

Spike, Mini’nin 2023 model Countryman, 2024 model Cooper ve 2025’te çıkacak Aceman Crossover SUV dahil olmak üzere piyasaya süreceği otomobillerde yer alacak. Spike’ın otomobillerdeki görevleri henüz belirlenmedi. Ancak Şanghay’da gerçekleştirilecek olan otomobil fuarında dijital asistanın sürücüye nasıl yardım edeceği gösterilecek.

Spike, Kullanıcı Deneyimini Geliştiriyor

Mini’nin tasarım şefi Oliver Heilmer, Spike’ı bir dijital karakter olarak geleceğe taşıdıklarını belirtti. Spike, kullanıcı deneyimi için karakterli bir eşlikçi olacak. Carscoops internet sitesi, Spike’ın mevcut otomobillerdeki bir özelliğe benzediğini belirtti. Bu özellik, otomobilin bilgi ve eğlence yetenekleri arasında sesli şekilde yönlendirme yaparak kullanıcıya yardımcı oluyor. Mini Spike ile bu ses bir köpek figürüyle buluşmuş gibi görünüyor.

Spike, Şanghay Otomobil Fuarında Sergilenecek

Mini Spike, Şanghay’da gerçekleştirilecek olan otomobil fuarında sergilenecek. Fuar katılımcıları, Spike’ı Mini Concept Aceman’in yuvarlak OLED ekranında ve kadranında görebilecek.

Mini Spike Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Spike, hangi otomobillerde yer alacak?

  Spike, Mini’nin 2023 model Countryman, 2024 model Cooper ve 2025’te çıkacak Aceman Crossover SUV dahil olmak üzere piyasaya süreceği otomobillerde yer alacak.

 2. Spike, otomobil sürücüsüne nasıl yardımcı olacak?

  Spike’ın otomobillerdeki görevleri henüz belirlenmedi. Ancak Şanghay’da gerçekleştirilecek olan otomobil fuarında dijital asistanın sürücüye nasıl yardım edeceği gösterilecek.

 3. Spike, hangi özelliklere sahip olacak?

  Spike’ın otomobillerdeki görevleri henüz belirlenmedi. Ancak Mini’nin tasarım şefi Oliver Heilmer, Spike’ın kullanıcı deneyimi için karakterli bir eşlikçi olacağını belirtti.

 4. Spike, hangi fuarda sergilenecek?

  Spike, Şanghay’da gerçekleştirilecek olan otomobil fuarında sergilenecek.

 5. Spike, ne zaman piyasaya sürülecek?

  Spike’ın piyasaya sürülme tarihi henüz belirlenmedi.

Yorum yapın