“Oyunlar için ücret talep eden Netflix, 1 milyon abone kaybetti!”

Tam Boyutta Gör Popüler dijital yayın platformu Netflix, İspanya’da büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Şirketin şifre paylaşımından ek ücret istemesi milyonlarca İspanyol kullanıcının Netflix aboneliğini sonlandırmasına neden oldu. Kantar Group tarafından yayınlanan verilere göre Netflix, 2023’ün ilk çeyreğinde İspanya’da 1 milyondan fazla kullanıcı kaybetti ve yayın platformu pazarındaki liderliğini kaybetti. Abonelikten çıkanların üçte ikisinin hesaplarını tanıdıkları, arkadaşları ve akrabalarıyla paylaştığı belirtiliyor.

Netflix’e göre dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcı başkasının hesabını kullanıyor. Ancak bu rakamın ülkelere göre dağılımı açıklanmadı. Araştırmaya göre abonelik iptallerinin sayısı ilk çeyrekte bir önceki döneme kıyasla üç kat arttı. İspanya’da geri kalan diğer Netflix abonelerinin onda biri ikinci çeyrekte abonelikten çıkmayı planlıyor.

Netflix, Şubat ayında İspanya’da şifresini hane dışındaki kişilerle paylaşanlardan aylık 5.99 euro ek ücret talep etmeye başlamıştı. Benzer bir uygulama Portekiz, Kanada ve Yeni Zelanda’da da uygulamaya kondu.

Bu gelişmelerin ardından Amazon Prime Video hizmeti, Netflix’in liderliğini ele geçirdi. Netflix’in abone kaybının devam edeceği öngörülüyor. Şirketin önümüzdeki dönemde ne gibi adımlar atacağı merakla bekleniyor.

Yorum yapın