“Oyunlarda Gerçekçi Deneyimler İçin Nvidia Eye Contact Teknolojisi”

Nvidia, yapay zeka teknolojisiyle hazırlanan bir uygulama olan Nvidia Broadcast 1.4’ü güncelledi. Yeni özellik olan “Göz Teması”, video sunumları sırasında gözlerinizi kameraya bakarken tutmanıza yardımcı oluyor. Bu özellik sayesinde, gerçek hayatta başka bir yere baktığınızda bile kamera ile göz teması kuruyormuşsunuz gibi görünme seçeneği sunuluyor.

Nvidia’nın duyuru gönderisine göre, özellik içerik oluşturucuların, doğrudan bir kameraya bakmak zorunda kalmadan notlarını veya bir senaryoyu okurken kendilerini kaydetmelerine olanak tanıyor.

Bu özelliği kullanmak için, kendi bilgisayarınızda tensör çekirdekli bir NVIDIA grafik kartınızın olması gerekiyor. Sonrasında https://catalog.ngc.nvidia.com/ adresini ziyaret ederek oturum açmanız veya oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra https://catalog.ngc.nvidia.com/orgs/nvidia/teams/maxine/resources/maxine_windows_ar_sdk_ga linkinden NVIDIA AR SDK_0.8.2.0.zip dosyasını ya da daha güncel bir sürümünü indirerek, ayıklayın. Ayıkladığınız dosyanın içinde bulunan run_local dosyasını çalıştırarak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nvidia Eye Contact, içerik oluşturucuların sunumlarını daha profesyonel ve etkili hale getirmelerine yardımcı olurken, kullanıcıların da daha doğal ve samimi bir şekilde sunum yapmalarına olanak tanıyor.

Yorum yapın