Sanal podyumlar hazırlanıyor: Ünlü modelin dijital ikizi oluşturuldu!

Ünlü model Eva Herzigova, MetaHuman teknolojisi ile hipergerçekçi dijital ikizini oluşturdu. Dünyanın en tanınmış yüzlerinden birisi olan Herzigova, 30 yılı aşkın süredir model olarak çalışıyor ve şimdi 50 yaşında. MetaHuman ile oluşturulan dijital ikizi sayesinde ise sonsuza kadar sanal defilelerde boy gösterebilecek.

Herzigova’nın MetaHuman’ı, sanal prodüksiyon stüdyosu Dimension Studios ile birlikte yaratıldı. 70 yüksek çözünürlüklü kamera ile taranan Herzigova’nın hareketleri “motion capture” çekimleriyle kaydedildi ve gerçekçi dijital avatarın oluşturulmasına yardımcı oldu. MetaHuman teknolojisi ise Epic tarafından geliştirildi ve gerçekçi dijital insanlar yaratmayı kolaylaştırıyor.

Herzigova, MetaHuman’ının yeniden giydirilebileceği, poz verebileceği, ışıklandırılabileceği, saçının ve makyajının yeniden şekillendirilebileceği, vücudunun ve yüz ifadelerinin hareket yakalama veya geleneksel animasyon kullanılarak canlandırılmaya hazır olduğunu açıkladı.

NBA süperstarı Luka Doncic de geçtiğimiz ay kendisinin bir MetaHuman versiyonunu tanıtmıştı. Hellblade 2’nin yüz animasyonlarında da MetaHuman teknolojisi kullanılacak.

MetaHuman teknolojisi sayesinde ünlüler artık dijital ikizlerini yaratıp, onları sonsuza kadar sanal ortamda kullanabilecekler. Ancak bu teknolojinin etik ve mahremiyet konularında da tartışmaları beraberinde getirdiği belirtiliyor.

Yorum yapın