Android 14 Beta 4 ile yeni özellikler ve paylaşım ekranı geri döndü!

Android 14 Beta 4 Sürümü Çıktı

Final sürümünün yayınlanmadan önceki son Android 14 Beta, Google tarafından bugün yayınlandı. Teknoloji gazetecisi Mishaal Rahman’ın belirttiği gibi, güncelleme, Ayarlar > Telefon Hakkında > Android sürümü yolunu izleyerek görebileceğiniz yeni bir Paskalya yumurtası özelliği içeriyor. Android sürümü üzerine sürekli dokunarak gözlerinizin önünde uzayda süzülen Android 14 logosunun belirmesini sağlayın. Logoya dokunun ve “kalkış” yapın.

Güncellemeler ve Özellikler

Güncellemenin yapı numarası UPB4.230623.005 ve Pixel 6 Pro için güncelleme 208MB ağırlığında. Android 14 Beta 4, doğru PIN kodunu girdiğinizde telefonunuzu otomatik olarak kilidini açacak bir özellik içeriyor. Şu anda, Pixel kullanıcıları telefonlarını kilidini açmak için PIN numarasını girmeli ve ardından “enter” tuşuna basmalıdır.

Paskalya Yumurtası Videosu

Otomatik Onaylı Kilidi Etkinleştirme

Bu yeni özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Güvenlik ve gizlilik > Cihaz kilidi > Ekran kilidi yolunu izleyin. Dişli simgesine dokunun ve “otomatik onaylı kilidi” açma/kapatma anahtarını göreceksiniz. Merak edenler için, iOS kullanıcıları, doğru PIN kodu girildiğinde “enter” tuşuna basma gereksinimi olmadan iPhone’larını kilitleyebilirler.

Android 14 Beta 4 Geldi!

Android 14 Beta 4 geldi!

Telefonun Üretim Yılı Nasıl Öğrenilir?

Telefonunuzun üretim yılını hiç merak ettiniz mi? Hayır mı? Android 14 Beta 4 güncellemesini yükledikten sonra bu bilgiye yine de erişebilirsiniz. Ayarlar > Telefon hakkında > Model yolunu izleyin. Rahman, üretim yılının cihazınızın seri numarasına bakılarak hesaplandığını söylüyor.

Otomatik Onaylı Kilidi Açma

Otomatik Onaylı Kilidi Açın ve PIN ile telefonunuzu kilitlemek için enter tuşuna basmanıza gerek kalmaz

Paylaşım Sayfası Geri Döndü

Android 14 Beta 3’ün yayınlanmasından bu yana kayıp olan paylaşım sayfası artık geri döndü. Android 14 Beta 4 Beta güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi yolunu izleyin ve talimatları izleyin. Yine, önemli bir sorun olmadığı sürece uyumlu Pixel cihazlara gelecek güncelleme, gelecek ayın başlarında yayınlanacak olan Android 14 stabil sürümü olacak.

Yorum yapın