1 milyon Samsung klape telefonu önceden sipariş edildi. Daha fazlası yolda…

Güncel Haber: Samsung’un Yeni Telefonları Rekor Satış Yapıyor

Güney Kore’de sadece Samsung’un en son katlanabilir ikilisi için 1.02 milyon ön sipariş yapıldı (via 9to5Google). Bu, satış bilgilerine göre Yonhap News’ın raporuna göre gerçekten rekor kıran istatistiklerdir.

Geçen yıl Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 piyasaya çıktığında, Samsung aynı dönemde bu kapanabilir telefonlar için 970.000 ön sipariş rapor etti. Milyonlarca satılan cihazlar açısından sadece 50.000 fark çok fazla görünmeyebilir, ancak Apple ve Samsung (ve diğer daha az bilinen markalar) için mevcut kararsız zamanlarda herhangi bir başarı, ne kadar gözden kaçırılabilir olursa olsun kutlanmalıdır.

Hangisi daha popüler?

1.02 milyon ön siparişin, Galaxy Z Flip 5 veya Fold 5’in daha popüler cihaz seçeneği olduğu sorusu 50-50 şeklinde bölünmemiştir. Aslında, oran Flip 5 tarafına ağırlıklı olarak kaymış durumda ve bu model tüm milyon ön siparişlerin %70’ini oluşturuyor. Bu fenomen için bir açıklama bulmak hiç de zor değil. Her iki cihaza da bir göz attığınızda, kullanıcıların Galaxy Z Flip 5’e neden ilgi duyduğunu görebilirsiniz – önceki modele kıyasla yapılan yükseltmeler daha belirgin.

Yeni Flip 5 modelinde birkaç önemli özellik ve yükseltme bulunmaktadır:

  • Daha büyük ve kullanılabilir kapağa sahip ekran
  • Telefon arasında hiç boşluk olmadan kapanır
  • Geliştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2 işlemci
  • Temel modelde depolama alanı ikiye katlandı (256GB)
  • Geliştirilmiş görüntü işleme algoritmaları

Yeni ve neredeyse dört kat daha büyük (Flip 4’teki bulunanla karşılaştırıldığında) 3,4 inçlik dış ekran, YouTube, Google Haritalar ve Netflix gibi birçok üçüncü taraf uygulamaya destek sağlar. Bu cihazın boyutu kullanıcıların telefonu açmadan bile mesaj göndermesine olanak tanır.

Koreli gençler Apple’ı bırakacak mı?

Olağanüstü 1.02 milyon Koreli ön siparişin yaş demografisini görmek ilginç olurdu. Neden mi? Çünkü Samsung’un ana vatanında bir araştırma anketi, 30 yaşın altındaki kullanıcıların iPhone mafyasına aşırı yatırım yaptığını gösterdi. Güney Koreli akıllı telefon kullanıcılarının yaklaşık %85’i ilk akıllı telefonları olarak bir Android cihazla başladı, ancak günümüzde onların %53’ü iPhone’a geçti.

Yorum yapın