Android Kullanıcılarına Kolaylık: Artık Daha Az Sebeple Sohbete Dahil Olabilirsiniz

Google Mesajlar Uygulamasına Yapay Zeka Özelliği Eklendi

Giriş

Son birkaç ayda yapay zeka veya AI, korkutucu derecede iyi hale geldi ve gelişmeye devam ediyor. Öğrenciler ödevlerini yapmak için AI sohbet botlarını kullanıyorlar. Gazeteciler işlerini kolaylaştırmak için AI’ı kullanıyorlar. Ve şimdi, içine kapanık olanlar, insanlara gerçekten cevap vermeden onlara cevap verebilmek için AI’ı kullanabilirler.

Google ve Yapay Zeka

Kripto paranın her şey olduğu ve yatırım yapmadıysanız bir kaybeden olarak kabul edildiğiniz zamanı hatırlıyor musunuz? Şu anda, AI en popüler trend. AI devriminin ön saflarında yer almak için sabırsızlanan Google, AI’yı mümkün olan her şeye yerleştiriyor. AI özelliği alan son uygulama Mesajlar uygulamasıdır. Sınırlı sayıda kullanıcı, yanıtlarını veya farklı stillerde taslakları yeniden yazmak için AI özelliği olan Magic Compose’u deneyebilir.

Magic Compose Nedir?

Magic Compose özelliği ilk olarak bu ay Google I/O 2023’te ön izlemesi yapılmıştır. Özellik şimdi bazı beta test kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Özelliği denemek isteyenler, Play Store’a giderek Mesajlar beta test programına kaydolabilirler. Şu anda, sadece ABD’de yaşayan 18 yaşından büyük Android kullanıcıları bunu denemeye uygun.

Magic Compose Nasıl Kullanılır?

Özellik canlı hale geldiğinde, kullanıcılar RCS sohbetini açtıktan sonra yeni ışıltı simgesine dokunduklarında “Dene” seçeneğiyle karşılaşacaklar. Dahil edilen tüm içerikler – emojiler, URL’ler, resim altyazıları ve ses transkripsiyonları dahil olmak üzere, 20 önceki mesaj Google sunucularına gönderilecek ve Magic Compose’un ilgili ve bağlamsal öneriler sunmasına yardımcı olacaktır. Cevap oluşturulduktan sonra Google, mesajları atacaktır.

Magic Compose Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik olarak oluşturulan cevaplar, acele etmeniz gereken zamanlarda veya sosyal bataryanızın düşük olduğu zamanlarda harika olabilir. Ayrıca Magic Compose, mesajınızın tonunu değiştirebileceği için, mesajınızın doğru görünüp görünmediğinden emin olmadığınız durumlarda da işe yarayabilir. Ancak şu anda sadece yedi seçenek var: sakin, heyecanlı, remix, Shakespeare, lirik, kısa ve resmi. Bu nedenle, kendinizi iddialı veya dostça hissetmek istiyorsanız, kendiniz tekrar sözlerinizi düzenlemelisiniz.

AI’nın Tehlikeleri

Bu gibi özellikler, AI’nın işleri çok ileri götürüp götürmediği konusunda düşündürüyor. Sosyal medyaya aşırı güven nedeniyle gerçek hayatta insanlarla iletişim kurma yeteneğimizi kaybetmeye başladık ve son ihtiyacımız olan şey Google’ın kişisel mesajlarımızı bizim adımıza yazması.

Sonuç

Ancak yine de, bu özelliği her zaman kullanmanız gerektiği söylenmiyor, ancak insanlar olarak, şeyleri kötüye kullanmak konusunda oldukça iyiyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Magic Compose özelliği ne için kullanılır?

Cevap: Magic Compose özelliği, kullanıcıların yanıtlarını veya farklı stillerde taslakları yeniden yazmak için AI özelliğini kullanmalarına olanak tanır.

Soru 2: Magic Compose özelliği nasıl kullanılır?

Cevap: Özellik, RCS sohbetini açtıktan sonra yeni ışıltı simgesine dokunduğunuzda “Dene” seçeneğiyle karşılaşacaksınız.

Soru 3: Magic Compose özelliği hangi ülkelerde kullanılabilir?

Cevap: Şu anda, sadece ABD’de yaşayan 18 yaşından büyük Android kullanıcıları özelliği deneyebilirler.

Soru 4: Magic Compose özelliği kullanıcıların mesajlarına erişebilir mi?

Cevap: Dahil edilen tüm içerikler, 20 önceki mesaj Google sunucularına gönderilecek ve Magic Compose’un ilgili ve bağlamsal öneriler sunmasına yardımcı olacaktır. Ancak cevap oluşturulduktan sonra Google, mesajları atacaktır.

Soru 5: Magic Compose özelliği kullanıcıların mesajlarını değiştirebilir mi?

Cevap: Magic Compose, mesajınızın tonunu değiştirebileceği için, mesajınızın doğru görünüp görünmediğinden emin olmadığınız durumlarda da işe yarayabilir. Ancak şu anda sadece yedi seçenek var: sakin, heyecanlı, remix, Shakespeare, lirik, kısa ve resmi. Bu nedenle, kendinizi iddialı veya dostça hissetmek istiyorsanız, kendiniz tekrar sözlerinizi düzenlemelisiniz.

Yorum yapın