Apple Watch Serisi 9 batarya ve şarj: Neler beklenmeli

Apple geleneği gereği, Eylül ayında birkaç yeni Apple Watch giyilebilir cihaz çıkaracak. Kesinlikle en ilginç cihaz, beklenen Apple Watch Ultra’nın ikinci nesli olacak, ancak Cupertino’nun yıllık olarak topladığı gelirin daha büyük bir kısmını oluşturan düzenli Apple Watch modellerini unutmamalıyız. Apple Watch hikayesindeki heyecan verici sonraki bölüm, muhtemelen diğer donanım ve yazılım iyileştirmeleri ile iki farklı boyutta gelecek olan Apple Watch Serisi 9 olacak.

Apple Watch Ultra ile ilgili söylentiler biraz daha yaygın olsa da, Apple Watch Serisi 9 nispeten gizemli. Herhangi bir belirli sızıntı veya söylenti olmaması muhtemelen Apple’ın Apple Watch Serisi 9 ile akıllı saati yeniden icat etmeye çalışmayacağını gösteriyor. Muhtemelen akıllı saat serisinin bir kez daha küçük bir güncellemesine hazır olmalıyız.

Peki, yaklaşan giyilebilir cihazın pil boyutu hakkında ne anlama geliyor? Bir göz atalım!

Daha fazlasını oku:

Apple Watch Serisi 9 pil boyutu beklentileri

Sızıntılar ve söylentilerin eksikliği ve önceki Apple Watch sürümleri hakkındaki bilgilerimiz nedeniyle, Apple’ın Apple Watch Serisi 9’u büyük ölçüde farklı (daha büyük) bir pil ile donatmayacağını öngörmüyoruz.

Bu yüzden, bir sonraki Apple Watch’un pilinin, Apple Watch Serisi 8 ile benzer olacağını düşünüyoruz: daha kompakt 41mm versiyon için 282mAh ve daha büyük olan için 308mAh.

Apple Watch Serisi 9’un potansiyel pil ömrü için bu ne anlama geliyor? Yıllardır, Apple’ın giyilebilir cihazları tek bir şarjla bir günden fazla dayanmakta zorlanıyor, hatta tutumlu kullanımda bile 24 saatten az sürede bataryaları tükeniyor. Apple genellikle akıllı saatleri için 18 saatlik bir pil ömrü tahmini veriyor ve bir sonraki giyilebilir cihaz için çok daha büyük bir tahmin beklememeliyiz.

Apple Watch Serisi 9 şarj beklentileri

Şarj konusunda da Apple’ın bir şeyleri iyileştirmesini beklemiyoruz. Apple Watch Serisi 9, muhtemelen Apple Watch Serisi 8’in USB Type-C şarj adaptörünü devralacak ve telefonu yaklaşık bir saat 15 dakikada şarj edecek. Elbette daha hızlı şarj etmek daha cazip olurdu, ancak bu konuda Apple’ın tutumunu değiştireceğini görmüyoruz.

Yorum yapın