Apple Watch Serisi 9 batarya ve şarj: Neler beklenmeli

Apple, gelenek olduğu üzere, bu Eylül ayında kesinlikle birkaç yeni Apple Watch giyilebilir cihaz piyasaya sürecek. En merak uyandıran cihaz muhtemelen beklenen Apple Watch Ultra’nın ikinci nesli olacak, ancak Cupertino’nun yıllık olarak topladığı Apple Watch gelirinin büyük bir kısmını oluşturan düzenli Apple Watch modellerini unutmamamız gerekiyor. Apple Watch hikayesindeki heyecan verici sonraki bölüm muhtemelen diğer donanım ve yazılım geliştirmeleriyle birlikte iki farklı boyutta gelecek olan Apple Watch Serisi 9 olacak.

Apple Watch Ultra hakkında söylentiler daha sık karşımıza çıkarken, Apple Watch Serisi 9 nispeten gizemli bir şekilde saklanıyor. Herhangi bir belirli sızıntı veya söylenti olmaması, Apple’ın Apple Watch Serisi 9 ile akıllı saati yeniden icat etmeye çalışmayacağını muhtemelen göstermektedir. Muhtemelen akıllı saat serisinin bir başka küçük yenilemesine hazır olmalıyız.

Gelecek giyilebilir cihazın batarya boyutu hakkında bu ne anlama geliyor? Bir göz atalım!

Daha önceki Apple Watch sürümleri hakkındaki sızıntı ve söylentilerin eksikliği ve bilgilerimiz göz önüne alındığında, Apple Watch Serisi 9’un büyük ölçüde farklı (daha büyük) bir bataryayla donatılmasını beklemiyoruz.

Bu yüzden, önümüzdeki Apple Watch’un bataryasının genellikle Apple Watch Serisi 8 ile yaklaşık aynı olacağını düşünüyoruz: daha kompakt 41mm versiyonu için 282mAh ve daha büyük versiyonu için 308mAh.

Apple Watch Serisi 9’un potansiyel batarya ömrü için bu ne anlama geliyor? Yıllardır, Apple’ın giyilebilir cihazları, hatta tasarruflu kullanımla bile 24 saatten az bir sürede bataryalarını tüketmekte zorlanmıştır. Apple genellikle akıllı saatleri için 18 saatlik bir batarya ömrü tahmini verir ve bir sonraki giyilebilir cihaz için çok daha büyük bir tahmin beklememiz muhtemelen mantıklı olmaz.

Şarj konusunda ise Apple’ın işleri geliştirmesini beklemiyoruz. Apple Watch Serisi 9, muhtemelen Apple Watch Serisi 8’in USB Type-C şarj pimiyle aynı olacak ve telefonu yaklaşık bir saat 15 dakikada şarj edecek. Elbette daha hızlı şarj etmek onu daha cazip hale getirebilir, ancak Apple’ın bu konuda tavrını değiştirmesini beklemiyoruz.

Yorum yapın