Apple Watch’a gelecek yıl harika bir yapay zeka özelliği geliyor!

Apple Watch’a Yapay Zeka Destekli Antrenör Eklenebilir

Birçok insan, formda kalmak ve daha sağlıklı olmak için tutarlı, motivasyonlu ve sürekli motivasyonlu kalmakta zorlanır. Bu nedenle birçok kişi antrenman için bir arkadaş veya daha da iyisi bir kişisel antrenör bulur. Ancak bu rolün yapay zeka tarafından kolayca yerine getirilmesi mümkün olabilir mi?

Apple, şirketin yakın gelecekte Apple Watch’a yapay zeka destekli bir danışman/antrenör eklemek için bir yol üzerinde çalıştığını düşünüyor. Haber, popüler bir Apple içeriden bilgi kaynağı olan Mark Gurman tarafından Bloomberg tarafından yayınlandı.

Apple’ın Yeni Özelliği: Yapay Zeka Destekli Antrenör

Gurman, Apple’ın bu sözde yapay zeka motivasyon antrenörünü yeni bir özellik olarak uygulayacağını söylüyor. Bu özellik muhtemelen Apple Fitness+ın dışındaki ayrı bir ücretli seçenek olacak. Şu anda Apple’ın Siri, yapay zeka, sağlık ve hizmet ekibinin bu konuda çalıştığı bildiriliyor. Proje, “Quartz” adıyla anılıyor ve ana amacı, kullanıcıların egzersiz yaparken daha motivasyonlu kalmalarına, daha iyi uyumalarına ve daha sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmaktır.

Yapay Zeka Destekli Antrenör Nasıl Çalışacak?

Sanal antrenör, aktivitenizi ve yeme alışkanlıklarınızı takip edecek ve ipuçlarını buna göre ayarlayacaktır. Bu, yorucu ve hatta rahatsız edici olabilir, ancak her zaman yanınızda takip edecek kişisel antrenör tutmanın pahalı olabileceği için ilginç bir alternatif olabilir.

Yapay Zeka Destekli Antrenör Fiyatı Ne Olacak?

Gurman, proje Quartz hala çalışmaları devam ettiği için fiyatlandırmadan bahsetmiyor. Bu özellik, iOS 18 yazılım güncellemesi yayınlandığında 2024 yılında piyasaya sürülebilir. Ancak bu girişimin terk edilme olasılığı da var, bu nedenle henüz umutlanmayın.

Yapay Zeka Destekli Antrenör Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Yorum yapın