Apple, yüksek satış beklentisiyle tedarikçilerinde Temmuz ayından itibaren iPhone 15’i stoklamaya hazırlanıyor.

Apple, iPhone 15 İçin Parça Üretimine Başlıyor

Tedarik Sorunları nedeniyle, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max tatil sezonunda kolayca bulunamadı ve bunun tekrarlanmasını önlemek için Apple’ın geçen yıldan daha erken iPhone 15 parça üretimine başlayacağı söyleniyor.
Çinli site IT Home, Apple’ın tedarik zincirinin iPhone 15 parça üretimine hazırlanmaya başladığını bildiriyor. Daha önceki raporlar, kitlesel üretimin Haziran sonunda başlayacağını gösterirken, bugünkü rapor, ürünlerin ilk partisinin Temmuz ayına kadar hazır olacağını öne sürüyor.
Rapor, ‘Apple, iPhone 15 için bir stok siparişi verdi’ diye belirtiyor. Bu, muhtemelen geçen yıl iPhone 14 Pro ve Pro Max için uzun bekleme sürelerine neden olan aksaklıkları önlemek için yapılıyor.

Şirket, yakın gelecekteki telefonlarından çok umutlu ve bunların iPhone 13 ve iPhone 14’ten daha iyi satılmasını bekliyor. Şirket, bu yıl 89 milyon ünite sevkiyatı bekliyor. Buna karşılık, geçen yıl aynı dönemde 78 milyon iPhone 14 birimi satıldı.

Daha önceki bir rapora göre, Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro için güçlü talep bekliyor.

Foxconn, Pegatron ve Luxshare, telefonların kitlesel üretimini yapacaklar ve siparişlerin büyük kısmı (%60) Foxconn’a giderek.

iPhone 15 Pro ve Pro Max, muhtemelen 3nm yeni bir çip ile güçlendirilecek ve titanyum bir çerçeve özelliği taşıyacak. En üst düzey modelde ayrıca, 5-6x optik zoom sağlamak için periskop telefoto kamerası bulunabilir. Bu değişikliklerin, telefonların 2023’ün en iyi telefonlarını geride bırakacak kadar yeterli olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.
iPhone 15 ve 15 Plus, iPhone 14 Pro’nun 48MP ana kamerası, dinamik adalar ve A16 Bionic çipini alması bekleniyor, ancak 60Hz ekranlara sahip olması muhtemel.

Seri ayrıca yeni bir programlanabilir Eylem düğmesi ve bir USB-C bağlantı noktası da içerebilir. Geçmişte olduğu gibi, ürün yelpazesi Eylül ayında açıklanacak.

Sıkça Sorulan Sorular

1. iPhone 15’in özellikleri nelerdir?

iPhone 15, 3nm yeni bir çip ile güçlendirilecek ve titanyum bir çerçeve özelliği taşıyacak. En üst düzey modelde ayrıca, 5-6x optik zoom sağlamak için periskop telefoto kamerası bulunabilir.

2. iPhone 15 ve iPhone 15 Pro için kitlesel üretim kim tarafından yapılacak?

Foxconn, Pegatron ve Luxshare, telefonların kitlesel üretimini yapacaklar ve siparişlerin büyük kısmı (%60) Foxconn’a gidecek.

3. iPhone 15 ne zaman piyasaya sürülecek?

Geçmişte olduğu gibi, ürün yelpazesi Eylül ayında açıklanacak.

4. Apple’ın iPhone 15 için beklentileri nelerdir?

Şirket, yakın gelecekteki telefonlarından çok umutlu ve bunların iPhone 13 ve iPhone 14’ten daha iyi satılmasını bekliyor. Şirket, bu yıl 89 milyon ünite sevkiyatı bekliyor.

5. iPhone 15 ile birlikte hangi yenilikler bekleniyor?

iPhone 15, yeni bir programlanabilir Eylem düğmesi ve bir USB-C bağlantı noktası da içerebilir.

Yorum yapın