Apple’dan Yeni Telefon Geliyor: İkinci Nesil Watch Ultra da Listede!

İkinci Nesil Apple Watch Ultra Bu Yıl Çıkacak

Eylül 2022’de piyasaya sürülen Apple Watch Ultra’nın ikinci nesli için ne zaman çıkacağı sorusu soruluyordu. Apple, ikinci Ultra modelini 2023’te mi, yoksa 2024 ya da 2025’te mi piyasaya sürecekti? Bloomberg yazarı Mark Gurman’a göre, ikinci nesil Apple Watch Ultra bu yılın ilerleyen zamanlarında, muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak ve satışa sunulacak.

Gurman, haftalık “Power On” bülteninde, ikinci nesil Apple Watch Ultra’nın bu Eylül ayında gün yüzüne çıkacak üç yeni saatten biri olacağını yazıyor. Cihazın kod adının N210 olduğunu belirtiyor. Diğer iki saat Apple Watch Serisi 9 modelleri (N207, N208) olacak ve üçlü, iPhone 15 serisi ile birlikte sahneyi paylaşacak.

Apple Watch Ultra İkinci Nesil Özellikleri

Bu yılın başlarında analist Jeff Pu, ikinci nesil Watch Ultra’nın mevcut versiyondaki 1.92 inç LTPO AMOLED ekranını 2.1 inç mikro-LED ekranla değiştireceğini söyledi. Pu, Apple Watch Ultra’nın üçüncü çeyrekte piyasaya çıkacağını da belirtti.

Apple’ın Diğer Yeni Cihazları

Gurman’ın bülteni, Apple’ın 2023’ün ikinci yarısı ve önümüzdeki yılın ilk yarısı için üzerinde çalıştığı diğer cihazları da listeliyor. Bu liste, OLED ekranlı iki model içeren yeni bir iPad Pro serisini içeriyor. Bu, Nisan ayında ShrimpApplePro tarafından paylaşılan bir ipucuyla da örtüşüyor. İddiaya göre, Apple iki ekran boyutunda (11 inç ve 12,9 inç) dört OLED ekranlı iPad Pro prototipi geliştiriyor ve bunların 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Samsung’un, yeni iPad Pro modelleri için OLED panelleri tedarik etmesi bekleniyor.

11 inç iPad Pro şu anda bir LCD ekran kullanırken, 12,9 inç varyantı mini-LED ekranla gelir. Gurman, iki iPad Pro modelinin kod adlarının J717 ve J720 olduğunu söylüyor. iPad’ler hakkında konuşurken, Gurman, J507 kod adına sahip yeni bir iPad Air’in, tabletin mevcut M1 işlemcili versiyonunun yerini alacağını belirtiyor.

Gurman, AirPods’un bir sonraki iterasyonunun henüz erken aşamada olduğunu söylüyor, ancak muhtemelen 2025’e kadar piyasaya sürülmeyecek. Yine de, yeni Apple cihazları yolda olduğu için, yedek para aramaya şimdiden başlayabilirsiniz.

Yeni iPad Pro Modelleri

Apple Watch Ultra İkinci Nesil Çıkış Tarihi

Mark Gurman’ın söylediğine göre, Apple Watch Ultra ikinci nesli bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülecek. Muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak.

Yeni iPad Pro Modelleri Özellikleri

Apple, yeni bir iPad Pro serisi üzerinde çalışıyor. Bu seride, OLED ekranlı iki model bulunacak. Samsung, Apple için OLED panelleri tedarik etmesi bekleniyor.

iPad Air Yeni Versiyonu

Gurman’a göre, yeni bir iPad Air, tabletin mevcut M1 işlemcili versiyonunun yerini alacak.

AirPods Yeni Versiyonu

Gurman, AirPods’un bir sonraki iterasyonunun henüz erken aşamada olduğunu söylüyor, ancak muhtemelen 2025’e kadar piyasaya sürülmeyecek.

Sıkça Sorulan Sorular

Yorum yapın