Galaxy S23 ve S22 kullanıcıları acil durum SOS’u devre dışı bırakamayacaklar.

Galaxy S23 Güncellemesi Acil Yardım Özelliğini Kapatmayı İmkansız Hale Getiriyor

Samsung’un Galaxy S23 serisindeki tüm modellere yakında yayınlanacak olan Haziran “Süper Güncellemesi”, kameraları optimize ediyor, hataları ortadan kaldırıyor ve hatta amiral gemisi serisinin pil ömrünü bile artırabilir. Bu, herhangi bir telefon sahibinin hoşuna gidecek iyileştirmelerdir. Ancak, SamMobile’a göre, güncelleme ayrıca hoşunuza gitmeyen bir şey yapar. Acil SOS Android özelliği, güncellemeyle birlikte kalıcı olarak etkinleştirilir ve kapatma seçeneği yoktur.

Acil Yardım Özelliği Nedir?

Acil SOS, kullanıcıların güç düğmesine hızlıca beş kez basarak acil durum hizmetleriyle (veya ABD’de 911) iletişim kurmasını sağlayan bir özelliktir. Bu, Android sürümüyle eşleşir ve İngiltere’de büyük sayıda yanlışlıkla etkinleşme nedeniyle acil durum hizmetlerini sardırdığı için sabah haberlerinde size bildirdiğimiz gibi, Android telefonların büyük bir kısmı tarafından kullanılır. İngiltere polisi, güncelleme yüklendikten sonra Galaxy S23 ve Galaxy S22 cihazlarında imkansız hale gelecek olan özelliği devre dışı bırakma talebinde bulundu.

Güncellemeyle Ne Değişiyor?

Haziran güncellemesi, Galaxy cihazlarında acil yardım özelliğinin kalıcı olarak etkinleştirilmesine neden oluyor. Samsung, özelliğin yanlışlıkla etkinleşme şansının azaltılmasıyla, Emergency SOS’u her zaman açık tutabileceğini düşünmüş olabilir.

Hangi Cihazlar Etkileniyor?

Samsung, acil yardım özelliğinin devre dışı bırakılması yeteneğini, sadece Galaxy S23 serisinden değil, belirli pazarlarda Galaxy S22 serisinden ve en son katlanabilir telefonlarından da kaldırıyor. ABD’de aranan acil durum numarası 911, İngiltere’de 999 iken, Hindistan’da aranan numara 112’dir.

Samsung Galaxy S23 Ultra’yı Şimdi Satın Alın!

Galaxy S23 ve Galaxy S22 serisi kullanıcıları (ve son birkaç nesil Galaxy Fold ve Flip modellerinin sahipleri) acil yardım özelliğini devre dışı bırakmış olanlar, Haziran “Süper Güncellemesi” yüklendikten sonra özelliğin otomatik olarak kalıcı olarak etkinleştirileceğini anlamalıdır.

FAQs

 1. Güncelleme yüklendikten sonra acil yardım özelliğini nasıl kapatabilirim?

  Maalesef, Haziran güncellemesiyle birlikte acil yardım özelliği kalıcı olarak etkinleştirilir ve devre dışı bırakma seçeneği yoktur.

 2. Acil SOS özelliği neden kapatılamaz?

  Samsung, yanlışlıkla etkinleşme olasılığının azaltılmasıyla Emergency SOS’u her zaman açık tutabileceğini düşünmüş olabilir.

 3. Güncellemeden önce acil yardım özelliğini devre dışı bırakırsam ne olur?

  Galaxy S23 ve Galaxy S22 serisi kullanıcıları (ve son birkaç nesil Galaxy Fold ve Flip modellerinin sahipleri) acil yardım özelliğini devre dışı bırakmış olanlar, Haziran “Süper Güncellemesi” yüklendikten sonra özelliğin otomatik olarak kalıcı olarak etkinleştirileceğini anlamalıdır.

 4. Acil yardım özelliği hangi ülkelerde kullanılabilir?

  Acil SOS özelliği ABD’de 911, İngiltere’de 999 ve Hindistan’da 112 numaralarıyla kullanılabilir.

 5. Güncelleme başka neleri etkiler?

  Güncelleme, kameraları optimize eder, hataları ortadan kaldırır ve hatta amiral gemisi serisinin pil ömrünü bile artırabilir.

Yorum yapın