Galaxy Z Fold ve Z Flip İç Ekran Koruyucunuz Soyulmaya Başlarsa Ne Yapmalısınız?

Foldable Telefonlar: Galaxy Z Fold ve Z Flip Ekran Koruyucuları ile İlgili Sorunlar

Geleneksel tasarımlara yeni bir soluk getiren katlanabilir akıllı telefonlar, piyasaya heyecan kattılar. Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri, büyük ekran veya daha kompakt bir form faktörü arayanlar ile birlikte tutkunları da kazandı. Ancak, her yeni teknolojide olduğu gibi, katlanabilir telefonlar da dayanıklılık açısından zorluklarla karşı karşıya.

Galaxy Z Fold ve Z Flip İç Ekran Koruyucunuzun Değiştirilmesi İçin Öneriler

Eğer Galaxy Z Fold veya Z Flip akıllı telefonunuz varsa, muhtemelen ekran koruyucularıyla ilgili sorunlar yaşadınız veya en azından duydunuz. Galaxy Z serisinin ekran koruyucuları birçok durumda, normalden daha hızlı bir şekilde aşınır ve sorunlara neden olur. İç ekran koruyucunuzu nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız, bazı önerilerimiz ve tavsiyelerimiz var.

Galaxy Z Flip ve Z Fold İç Ekran Koruyucuları Ne İşe Yarar?

Galaxy katlanabilir telefonunuz, katlama, açma-kapama ve genel kullanım sırasında ekranın zarar görmesini önlemek için termoplastik poliüretandan (TPU) yapılmış bir ön yükleme iç ekran koruyucusu ile birlikte gelir. Koruyucu, ekranı çiziklerden, kirlerden veya diğer olası hasarlardan korumak için tasarlanmıştır.

Ekran koruyucusunun amacı, ekranı güvende tutmak ve herhangi bir olası hasarın önüne geçmektir. Bu koruyucunun, Samsung’un katlanmayan telefon ekranlarının üzerine koyduğu koruyucular gibi kullanıcı tarafından değiştirilmesi amaçlanmamıştır.

Galaxy Z Fold ve Z Flip Ekran Koruyucularındaki Sorunlar Nelerdir?

Yeni teknolojilerde olduğu gibi, Samsung katlanabilir telefonlarının iç ekran koruyucularında da geliştirilmesi gereken birkaç şey var. Sorun, ekran koruyucularının oldukça erken (bazı aşırı durumlarda, sadece 6 ay kullanımdan sonra) soyulmaya başlaması gibi görünüyor, bu durum yeni bir telefon için büyük bir maliyet oluşturabilir.

Katlanabilir ekranlar çok yaygın olmadığı için, Samsung hizmet merkezleri dışında ekran koruyucularını değiştirebileceğiniz bir yer bulmak hala kolay değil. Aslında, Samsung bunu kendinizden çıkarmamanızı veya profesyonel yardım olmadan yeni bir ekran koruyucusu uygulamamanızı önermiyor.

Galaxy Z Fold ve Z Flip Ekran Koruyucunuzun Soyulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bir ekran koruyucusunun soyulması, oldukça can sıkıcı bir şeydir. Telefonun katlandığı yerde ekranınızda kabarcıklar göreceksiniz.

Aslında, soyulmuş olan koruyucu tabaka, ekran değildir, bu nedenle böyle bir hasarla karşılaştığınızda sakince kalabilirsiniz – tedavi edilebilir. Ancak, daha pahalı olan ekranın korunması için koruyucuyu değiştirmeniz gerekecektir.

Galaxy Z Fold veya Z Flip Ekran Koruyucunuz Soyulduysa Ne Yapmalısınız?

İlk önerim, tamamen iç ekran koruyucunuzu kendiniz çıkarmamanız, ancak en yakın Samsung hizmet merkezinizi veya herhangi bir yetkili hizmeti bulmanızdır. Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri için çözümler sunan Asurion gibi hizmetlerin de yakınında bulunabilir.

Bir hizmet merkezi bulduktan sonra, Samsung’un ekran koruyucu değiştirme promosyonunun size uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmelisiniz. Özetlemek gerekirse, Samsung ücretsiz bir değiştirme sunar – ancak bir kısıtlama vardır.

Telefonu satın aldıktan bir yıl içinde yalnızca bir kez iç ekran koruyucusunu değiştirebilirsiniz. Bu teklif, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4 için geçerlidir.

İlk yılın ardından, ekran koruyucusunun değiştirilme maliyeti 19,99 $ ‘dan başlar. İç ekran koruyucusu sürekli olarak soyulursa, telefonunuzu en iyi durumda tutmak biraz pahalı hale gelebilir. Bu nedenle, bu konuda yapabileceğiniz bir şey olup olmadığına bakalım.

Galaxy Z Fold veya Z Flip İç Ekran Koruyucunuzun Soyulmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Ekran koruyucunuzu herhangi bir şekilde sihirli bir şekilde koruyacak büyük bir sır paylaşmak istesem de, yapamam. Ancak, en azından deneyebileceğiniz bazı şeyler var ve kesinlikle zarar vermezler.

Öncelikle, ekran kenarlarınızı ve menteşenizi mikrofiber bir bezle temizleyin ve telefonu kapattığınızdan önce keskin parçacıklar veya kir olmadığından emin olun. Ayrıca, telefonu açıp kaparken çok zorlamaktan kaçınarak menteşe ve mekanizmaya özen gösterin.

Bazı Galaxy Z serisi kullanıcıları, iç ekran koruyucusunun ömrünü etkileyebilecek soğuk sıcaklıklar gibi dış etkenlerin etkisi olabileceğini, gereksiz yere açıp kapatmanın veya ekranı sık sık açık bırakmanın da etkisi olabileceğini söylüyorlar. Bu nedenle, bu şeylerden kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

Telefonunuzu korumakta sorun yaşamıyorsanız, ancak yine de hasar görebileceğinden endişe ediyorsanız, Samsung Care+ gibi bir ödeme planını tercih edebilirsiniz. Bu plan, düşme, dökülme, arızalanma, hırsızlık ve kayıp durumlarını kapsar ve 24/7 uzman desteği vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galaxy Z Flip ve Z Fold İç Ekran Koruyucuları Neden Hızlıca Soyunur?

Samsung katlanabilir telefonlarının ekran koruyucularının bu kadar hızlı soyulması, yeni bir teknolojiye özgü bir sorundur. Bu koruyucular, katlanabilir ekranın işlevselliğini korumak için tasarlanmıştır. Ancak, bazı durumlarda aşınır ve soyulur, bu da kullanıcılar için can sıkıcı bir sorun olabilir.

Galaxy Z Fold ve Z Flip İç Ekran Koruyucuları Kendimiz Tarafından Değiştirilebilir mi?

Hayır. Samsung katlanabilir telefonlarının iç ekran koruyucuları kullanıcı tarafından değiştirilmesi amaçlanmamıştır. Bu nedenle, ekran koruyucunuz soyulursa, en yakın Samsung hizmet merkezine gitmeniz önerilir.

Galaxy Z Flip ve Z Fold Ekran Koruyucuları Değiştirme Ücretleri Ne Kadar?

Yorum yapın