Galaxy Z Fold ve Z Flip’in iç ekran koruyucusu soyulursa ne yapılmalı?

Galaxy Z Fold ve Z Flip İç Ekran Koruyucusu Nasıl Değiştirilir?

Katlanabilir akıllı telefonlar, geleneksel tasarımlara taze bir bakış sunarak piyasaya heyecan katmıştır. Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri, sırasıyla daha büyük bir ekran veya daha kompakt bir form faktörü arayanlar ve hayranlar tarafından kazanılmıştır. Ancak, her yeni teknolojide olduğu gibi, katlanabilir telefonlar özellikle dayanıklılık açısından zorluklarla karşı karşıyadır.

Eğer zaten bir Galaxy Z Fold veya Z Flip akıllı telefon sahibiyseniz, büyük ihtimalle ekran koruyucularıyla ilgili sorunlar yaşamış veya duymuşsunuzdur. Galaxy Z serisinin ekran koruyucularının birçok durumda normalden daha hızlı aşındığı ve sorun oluşturmaya başladığı bilinmektedir. İç ekran koruyucunuzu nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız, bazı öneri ve tavsiyelere sahibiz.

Z Fold veya Z Flip İç Ekran Koruyucusunun Soymasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Galaxy katlanabilir telefonunuz, yağa, yağa dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı esnek bir malzeme olan Termoplastik poliüretan (TPU) yapımı bir ön yükleme iç ekran koruyucusuyla birlikte gelir. Koruyucu, katlama, açma ve genel kullanım sırasında ekranın zarar görmemesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Ekranı çiziklerden, kirlerden veya diğer olası hasarlardan korumak amaçlanmaktadır. Önemli bir not olarak belirtmek gerekir ki, bu koruyucu Samsung’un katlanmayan telefon ekranlarının üzerine koyduğu koruyucuların aksine, kullanıcı tarafından değiştirilemez.

Galaxy Z Flip ve Z Fold İç Ekran Koruyucusu Ne İşe Yarar?

Galaxy Z serisi akıllı telefonların iç ekran koruyucularının sorunu, Samsung katlanabilir telefonlarında iç ekran koruyucularının oldukça erken soyulmaya başlamasıdır (aşırı durumlarda sadece 6 ay kullanımdan sonra). Bu durum yeni bir telefona büyük miktarda para harcamışsanız özellikle sinir bozucu olabilir.

Katlanabilir ekranlar henüz çok yaygın olmadığı için, Samsung yetkili servis merkezleri dışında bir yerde ekran koruyucusu değiştirmek hala kolay değildir. Aslında, Samsung kendiniz çıkarmamanızı veya profesyonel yardım olmadan yeni bir tane uygulamanızı önermez.

Z Fold veya Z Flip İç Ekran Koruyucusunun Soyulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bir ekran koruyucusunun soyulması, oldukça sinir bozucu olabileceğinden, muhtemelen fark edeceğiniz bir şeydir. Örneğin, telefonun katlandığı yerde ekranınızda kabarcıklar görebilirsiniz.

Galaxy Z Fold 3 durumunda, bunlar küçük, ilk başta neredeyse fark edilmeyecek büyüklükteydi. Ancak birkaç hafta içinde koruyucu, katlama çizgisinin üzerindeki alan boyunca tamamen soyulmuştu.

Unutmayın ki, soyulan koruyucu, ekran değil, bu nedenle böyle bir hasar gördüğünüzde sakin olun – tedavi edilebilir. Ancak, daha pahalı ekran korunmalıdır, bu nedenle koruyucuyu değiştirmenin bir yolunu bulmanız gerekir.

Z Fold veya Z Flip İç Ekran Koruyucusu Soyulursa Ne Yapılmalıdır?

Önerim, kendiniz tüm iç ekran koruyucusunu soymayın, ancak en yakın Samsung servis merkezinizi veya başka bir yetkili servisi bulmanızdır. Samsung ayrıca, ABD’deki 250 Best Buy konumuyla birlikte çalıştığından, çevrenizde birinin olma ihtimali oldukça yüksektir.

Ayrıca, Asurion servislerinden herhangi birinin size yakın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, çünkü Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri için çözümler sunarlar. ABD dışındaysanız, yine Samsung ve Asurion’un yerel web sitelerini kontrol ederek yakınınızdaki herhangi bir servis merkezi olup olmadığını görebilirsiniz. Bir servis merkezi bulduktan sonra (veya Samsung destek ekibi tarafından önerilen bir servis merkezine yönlendirildiyseniz, bu da bir seçenektir), Samsung ekran koruyucu değiştirme promosyonunun size uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmelisiniz. Kısaca söylemek gerekirse, Samsung ücretsiz bir değiştirme sunar – ancak bir kuralı vardır.

Telefonu satın aldıktan bir yıl içinde yalnızca bir kez iç ekran koruyucusunu değiştirebilirsiniz. Bu teklif, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4 için geçerlidir.

Bir yıldan sonra, ekran koruyucusunun değiştirilme maliyeti 19,99 dolardan başlar. Ve eğer iç ekran koruyucusu sürekli soyuluyorsa, telefonunuzu en iyi durumda tutmak biraz pahalı hale gelebilir. Peki, bununla ilgili yapabileceğiniz bir şeyler var mı?

Z Fold veya Z Flip İç Ekran Koruyucusunun Soymasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Ekran kenarlarınızı ve menteşenizi mikrofiber bezle temizleyebilir ve telefonu kapatmadan önce keskin parçacıklar veya kir olmadığından emin olabilirsiniz. Ayrıca, telefonu açarken veya kapatırken çok sert itmekten kaçınarak menteşe ve mekanizmayı dikkatli bir şekilde ele almayı deneyebilirsiniz.

Bazı Galaxy Z serisi kullanıcıları, dış faktörlerin (örneğin soğuk hava koşulları) iç ekran koruyucusunun ömrünü etkileyebileceğini, gereksiz yere sık sık açıp kapamayı veya sadece ekranı açık bırakmayı da dahil ederek, iç ekran koruyucusunun ömrünü etkileyebileceğini öne sürmektedirler. Bu nedenle, bu tür şeylerden kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

Telefonunuzu korumak sizin için bir sorun değilse, ancak yine de hasar görebileceğinden endişe ediyorsanız, her zaman telefonunuz için bir sigorta olarak görev yapan Samsung Care+ gibi bir ücretli plana da sahip olabilirsiniz. Plan, düşmeleri, dökülmeleri, arızaları, hırsızlıkları ve kayıpları kapsar ve 7/24 uzman desteği sağlar.

Yorum yapın