Google Asistan ve AI, Pixel kullanıcılarının online okuduklarını anlamalarına yardımcı olabilir

Google Asistan, İnternet Metinlerini Özetlemeye Yardımcı Olacak

9to5 Google’a göre, Google uygulamasının en son beta sürümünde (14.29 sürümü), generatif yapay zeka kullanarak internet üzerinde bulunan metinleri özetlemeye yardımcı olacak bir kod bulunuyor. Web’de gezinirken, kullanıcı, Google Asistan’ın ikonik “Hey Google” çağrısıyla istendiğinde “Özetle” düğmesine tıklayabilecek. Ya da, “Bunu özetle” diyerek Asistan’a ekranınızda ne okuduğunuzun hızlı bir özetini görmek için de istekte bulunabileceksiniz. 9to5Google’a göre, Özetle önerisi, Chrome’u kullanarak internete göz atarken veya bir uygulama Chrome tarafından desteklenen Özel Sekme’de bir web sayfası açtığında görünecek. Şu anda, Asistan’dan bir web sitesinin bir bölümünü özetlemesini isteyen talepler, aşağıda yer alan yerleşik görüntüde görülen bir hata mesajıyla karşılanmamaktadır. Bu özelliğin ne zaman ve ne şekilde kullanıma sunulacağı belirsiz olsa da, Google Asistan’ın internet içeriklerinin yapay zeka özetinin yalnızca Pixel telefonları ve tabletlerle sınırlı olması büyük bir olasılıktır. Google Asistan, Pixel telefonunda daha optimize edilmiş ve daha hızlı yanıtlar sunması beklenmektedir.

Chrome Kullanırken Google Asistan’dan Yardım İste

Chrome’u kullanırken Google Asistan’dan yardım istemek, yapay zekanın bilgiyi özetlemesini istediğinizi önerir.

Yapay Zekaya Güvenmek Özetleme Konusunda Sorunlara Yol Açabilir

Bir belgeyi özetlemek için yapay zekaya güvenmek, yapay zeka ile ilgili tipik bir sorun olan “hayal ürünü” içermesi olasılığını beraberinde getirir. Bu yapay zeka platformları, insanlardan elde edilen bilgilerle “eğitilir” ve önyargılar ve doğru olmayan veriler içerebilir. Ancak bu, bilgiyi yorumlamak için herhangi bir zamanda yapay zekayı kullandığınızda aklınızın bir köşesinde tutmanız gereken bir şeydir.

Google Uygulaması, Yapay Zeka Kullanarak Sorularınıza Daha İyi Yanıtlar Sunacak

Google uygulaması şu anda Android ve iOS üzerinde generatif yapay zeka kullanarak sorularınıza daha iyi yanıtlar sunmaya yardımcı olacak. Tek yapmanız gereken, Google uygulamasında sorunuzun sağ tarafındaki “Üret” düğmesine tıklamak ve aramanızla ilgili daha gelişmiş bilgileri göreceksiniz. Yine de, varsa hayal ürünü ve önyargılara dikkat etmeniz gerekecektir.

Sonuçtan Sonra 5 Unique FAQ

  1. Google Asistan’ın özetleme özelliği hangi cihazlarda kullanılabilecek?
  2. Google Asistan’ın özetleme özelliği ne zaman kullanıma sunulacak?
  3. Yapay zeka özetlemesi ne tür sorunlar ortaya çıkarabilir?
  4. Google uygulaması, hangi platformlarda daha iyi yanıtlar sunacak?
  5. Yapay zeka kullanarak bilgi özetlemek güvenli midir?

Yorum yapın