iOS’da meydana gelen hata, iPhone kullanıcılarının Apple kimlik şifreleri için sürekli isteklerle rahatsız olmasına neden oluyor ve paniğe sebep oluyor.

iPhone Kullanıcıları, iOS’ta Sorun Yaşıyorlar

Apple Kimlik Şifresi Sürekli İstendiği İçin Kullanıcılar Şikayet Ediyor

Twitter üzerinde, insanlar Apple Kimlik şifrelerini sürekli olarak girmeleri istendiği yönünde şikayetlerini dile getiriyorlar. Örneğin, Twitter kullanıcısı “Andreu.” (9to5Mac aracılığıyla) “Apple Kimlik şifremi neden rastgele girmemi istiyor, sanmıyorum ki bu normal” şeklinde yazdı. Bu da diğer Twitter kullanıcılarının aynı şeyin kendi başlarına geldiği konusunda şikayet etmelerine neden oldu. Biri ” … burada da aynı durum, ne oluyor anlamadım.” diye yazdı.

Reddit’te de Benzer Sorunlar Bildirildi

Reddit’te de, iPhone kullanıcıları benzer sorunlar hakkında bildirimlerde bulundular. “twentyskulls” adını kullanan bir Reddit kullanıcısı, Apple Kimlik bilgilerini kullanarak oturum açmak zorunda kaldığını yazdı. “Telefonumda aniden bildirim olarak belirdi, oturum açtım ve şifremi değiştirdim. Oldukça korktum.” diye yazdı. “TomatoBill” adlı bir Reddit abonesi de, “İki farklı Apple Kimliği’ne sahip iki cihaz, on dakika içinde aynı şeyi yaşadı. Çok tuhaf hissettim.” dedi.

Kullanıcılar Endişeli ve Tedirgin

iPhone kullanıcılarının çoğunun tepkisi, Apple Kimlik bilgilerini tekrar tekrar girmekten rahatsızlık duymaları değil. Bunun yerine, endişelendiklerini veya tuhaf hissettiklerini söylüyorlar. Bir iPhone kullanıcısı, rastgele oturum açma isteği sürekli olarak belirdiğinde paniklediğini bile itiraf etti. “NebulousLotus” adlı bir Reddit kullanıcısı ise, “Bana da OP (ilk yayınlayan) ile aynı zamanda başıma geldiğinde çok kötü panikledim. Telefonumu güncellemeye gidip, sorunun bu olup olmadığını kontrol ettim ve takılı kaldığı görünüyor.” diye yazdı.

Çözüm Önerileri

“charliegr3y1” adlı bir Reddit kullanıcısı, telefonunda rastgele oturum açma isteklerinin dün gece belirdiğini fark etti ve telefonunu yeniden başlatmaya karar verdi. Bunu yaptıktan sonra, rastgele oturum açma istekleri geri dönmedi. Eğer hala Apple Kimlik şifrenizle sürekli olarak oturum açma isteği alıyorsanız, iPhone’unuzu kapatıp yeniden başlatmanızı öneriyoruz. Bunu yaparak kaybedecek bir şeyiniz yoktur. Başka bir öneri ise Apple Kimlik şifrenizi değiştirmenizdir. Apple Destek’in bu makalesi, bunu nasıl yapabileceğinizi açıklar.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Sorunumun nedeni nedir?

Şu anda net bir neden bilinmemektedir. Ancak, birçok iPhone kullanıcısı benzer sorunlarla karşılaştıklarını bildirdi.

2. Sorun nasıl çözülür?

Öncelikle, iPhone’unuzu kapatıp yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yaparak sorununuz çözülebilir. Ayrıca, Apple Kimlik şifrenizi değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

3. Bu sorun yalnızca iPhone’larda mı görülüyor?

Şu anda sadece iPhone kullanıcıları tarafından bildirilen bir sorundur.

4. Sorunum çözüldü. Yine de ne yapmalıyım?

İhtiyatlı olmak için, Apple Kimlik şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

5. Bu sorun, iPhone’umda zararlı yazılım olduğu anlamına mı gelir?

Hayır, bu sorunun zararlı yazılımlarla bir ilgisi yoktur. Bu, birçok iPhone kullanıcısının karşılaştığı bir yaygın sorundur.

Yorum yapın