Twitter\’ın vaat ettiği bir rozet benzeri öğe piyasaya çıkıyor ve sahip olmak istemeyeceğiniz türden

Twitter’daki Son Gelişmeler: Tweet Etiketleri

Twitter kullanıcıları olarak sevsek de sevmesek de, çoğumuzun en iyi telefonlar arasında yüklü olan Twitter’a bir bakmamız gerekiyor. Elon Musk’ın Twitter’ı ele geçirmesiyle birçok şey değişti. Bazıları övüldü, bazıları beklenen sonucu vermedi ve bazıları da gizlice gerçekleşti. Bunlardan biri de Twitter’ın davranış kurallarının güncellenmesi oldu.

Güncellenen Davranış Kuralları

Artık kullanıcılar, yanlış bilgi, nefret söylemi ve diğer kötü sözlü internet içeriklerini azaltmayı amaçlayan yeni yönergelerin uygulanmasıyla tweetlerinin görünürlüğünü kaybedebilecekler. Ve son Twitter etiketleri ile bu uygulamanın nasıl çalıştığını görebiliyoruz!

Twitter\’ın vaat ettiği bir rozet benzeri öğe piyasaya çıkıyor ve sahip olmak istemeyeceğiniz türden

Bu güncelleme bir süre önce Twitter’ın kendi blogunda duyuruldu, ancak etiketlerin kullanıcı profillerinde görünmeye başlaması biraz zaman aldı. Genel olarak, karşılaşabileceğiniz üç tür etiket var:

  • Kötü adam olduğunuzda gördüğünüz özel bir etiket
  • Görüntüleyici için tasarlanmış bir etiket
  • Görüntüleyici için tasarlanmış bir etiket, ancak bir uyarıdan sonra tweet içeriği görüntülenebilir

Sonuncusu, Instagram’ın bir gönderinin çok grafik veya şiddet içerdiğini tespit ettiğinde yaptığı şeye benziyor. Ancak Twitter’da bazı tweetler tamamen kullanılamaz hale getirilecek. Bu tweetlerin:

  • Retweet edilmesi
  • Cevaplanması
  • Kaydedilmesi
  • Reklam alması

Yasaklanması gibi bir yaptırımı da olacak.

Bu güncelleme, platformdaki olumsuzluğu azaltmayı amaçladığı için mantıklı. Tabii ki, bununla içeriklerin tamamen kaldırılması veya yasaklanması yerine geçmeyeceğini de belirtmek gerekir.

Etiketlenen Mavi Tik Kullanıcıları

Platformun kararına katılmayan kullanıcılar her zaman itiraz etme hakkına sahiptir. Ancak sosyal medya kurallarıyla ilgili olarak platformun son kararı olduğunu unutmamak gerekir. Ayrıca, merak edilen bir konu da şu: Etiketlenen mavi tik kullanıcılarına ne olacak?

Ödeme yapılan mavi tik etiketi alan kullanıcıların durumu hakkında henüz bilgi yok, ancak ilginç bir durum olacağı kesin. Konu hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynaklar

Yorum yapın