Lenovo ThinkPhone by Motorola nihayet geldi… ve fiyatı çok da yüksek değil

Lenovo-Motorola Ortaklığından ThinkPhone ile Yeni Bir Mobil Deneyim

Motorola ThinkPhone, işletme dostu bir telefon olarak piyasaya sürüldüğünde ABD’de 1.000 doların üzerinde bir fiyatla satılması bekleniyordu ancak ilk Motorola-Lenovo ortaklığındaki cihazın, yalnızca 256 GB depolama alanı olan tek bir sürümü ABD’de sadece 699 dolarlık bir fiyatla satışa sunuldu. Bu, cihazı en iyi bütçe telefonlarından biri kategorisine yerleştirmiyor ancak Samsung’un tüm Galaxy S23 ailesinin ve Motorola’nın kendi Edge+ (2022) amiral gemisinin fiyatının altında bir fiyatla sunulduğunu belirtmek gerekir.

Özellikler

Lenovo ThinkPhone by Motorola, en iyi Android telefonlarından biri gibi güçlü değil ve hafif eski nesil bir Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile çalışıyor. Ancak, P-OLED ekran, 144Hz yenileme hızı teknolojisini destekleyen bir görsel şölen sunuyor ve 5.000mAh batarya, son derece hızlı 68W şarj özelliğine sahip. En önemlisi, bu cihazda sunulan güvenlik ve verimlilik özellikleri, özellikle 699 dolarlık bir fiyatla sunulduğunda rakipsizdir.

Lenovo ThinkPad ile Kolay Senkronizasyon

İlk kez sunulan ThinkPhone, Lenovo ThinkPad dizüstü bilgisayarınızla son derece kolay ve hızlı bir şekilde senkronize olabilir ve aynısı diğer markaların Windows PC’leri için de geçerlidir. Cihaz ve bilgisayarınız arasındaki dosya transferleri de sorunsuzdur ve veri gizliliği ve güvenliği konusunda Lenovo ThinkShield yazılımı ve Moto KeySafe işlevselliği, her türlü durumda size kapsamlı bir koruma sağlar.

Dayanıklı Tasarım

Lenovo/Motorola ThinkPhone, sert bir yüzeye occasional düşmeleri de kaldırabilecek alüminyum ve aramid fiber malzemelerle yapılmış olağanüstü bir tasarımla sunulur. Cihaz, suya ve toza karşı dayanıklıdır ve kumlu ortamlarda bile kullanabilirsiniz.

Sınırlı Kamera Özellikleri

Ne yazık ki, arka taraftaki kamera sistemi, 50MP ana kamera, 13MP ultra geniş açılı ikincil sensör ve 2MP derinlik lensi gibi özelliklerle sınırlıdır. Ancak, 699 dolarlık bir fiyatla, cihazın diğer özellikleriyle birlikte, bu kamera özellikleri yeterli olacaktır.

Amerika’da Sınırlı Satış

Maalesef, Amerika Birleşik Devletleri’nde satışı sadece “seçili” işletme kanalları aracılığıyla başladı ve Motorola’nın ABD web sitesinde satışa sunulması için 28 Nisan Cuma gününe kadar beklemeniz gerekiyor. Diğer mağazalar veya perakendecilerin bu ürüne ne zaman katılacağına dair henüz bilgi yoktur.

Yorum yapın