Xiaomi 13 Ultra, Leica ilhamlı gövdesiyle hayata geçiyor – Rüyalar gerçek oldu!

Bu, akıllı telefon pazarında gerçek bir kamera yerine geçme konusunda şimdiye kadar geldiğimiz en yakın nokta: Leica ilhamlı bir kamera gövdesi ve on-kamera filtre desteği olan özel Xiaomi 13 Ultra sürümü artık resmen piyasaya sürülecek bir şey olarak doğrulandı. Ve gerçekten de yukarıdaki Xiaomi 13 Ultra profesyonel bir görüntüleme cihazı gibi görünüyor. iPhone 14 Pro veya Galaxy S23 Ultra’da elde edemeyeceğiniz bir görünüm ve işlevsellik elde ediyorsunuz.

Xiaomi 13 Ultra için daha önce birçok sızıntı gördük, ancak bu özel versiyonu ilk kez görüyoruz ve görünüşe göre kamera tutma aksesuarı ile birlikte satılacak ve profesyonel bir kamerada olduğu gibi polarize filtre veya ND filtre vidalayabileceğiniz dişli filtre desteği de sunacak.

Daha önce kameranın hemen altında bazı gizemli bağlantıları gösteren sızdırılmış fotoğraflar görmüştük ve bunların bu telefona ekleyebileceğiniz dişli filtreler için kullanılacağı görünüyor. Filtre boyutu bile sızdı ve 13 Ultra’nın 67mm filtreleri destekleyeceği bekleniyor.

Hipster görünümü elde etmek için doğru tasarım notalarını vurmanın yanı sıra, Xiaomi kamera şefinden öğrendiğimize göre, bu özel model sokak fotoğrafçılığı için ayarlanacak. Sokakta veya kalabalık bir metro istasyonunda yakalayabileceğiniz bir kişinin bir anlık bakışını yakalamaya çalıştığınızı hayal edin. Bu, anlık bir tepki gerektiren sıradan anlar. Kamerayı kurmak veya hatta odaklamak için zaman kaybetemezsiniz.

Leica ile işbirliği yaparak şirketin Xiaomi 13 Ultra’da Hiperfokal Mesafe teknolojisini kullanmalarına yardımcı olduğu yer burasıdır.

Ancak Hiperfokal Mesafe nedir? Bu, kamerada her şeyin kabul edilebilir bir odakta olduğu bir noktaya atıfta bulunan bir terimdir ve sokak fotoğrafçılığındaki o değerli hazırlıksız anları yakalamak için ihtiyacınız olan şey budur.

Xiaomi CEO’sunun sözleriyle, “odaklanmaya gerek yok, en hızlı odaklanma” demektir. Bunun için Xiaomi 13 Ultra mükemmel olarak ayarlanmıştır. Ses düğmesine çift tıklama, kamerayı başlatır ve 0,8 saniye içinde anında bir resim çeker. Sokak çekimleri için özel olarak yapılmış basitleştirilmiş bir arayüz bile alırsınız. Xiaomi 13 Ultra sokak fotoğrafçılığı arayüzü Varsayılan olarak, Xiaomi 13 Ultra 35mm odak uzaklığı ile başlar, ancak 23mm’ten 50mm’ye geçmek için bir geçişe sahipsiniz. Diyafram ƒ / 4 olarak ayarlanır, bu da her şeyin odakta olmasına yardımcı olur.

Xiaomi 13 Ultra örnek fotoğrafları

Xiaomi ekibi, 13 Ultra’nın kamerasını Çinli mikroblog Weibo’da da hyp yaptı ve Xiaomi kesinlikle mevcut akıllı telefon işlemesinden tamamen farklı bir görünüm sunuyor, burada görüntülere çok fazla keskinleştirme ekleniyor. 13 Ultra’daki renkler kesinlikle çok daha gerçekçi ve neredeyse sinema kalitesinde.

Ayrıca, yakınlaştırma kameralarıyla çekilen birkaç fotoğraf görüyoruz ve hem 3,2X hem de 5X yakınlaştırma kameralarında hızlı diyafram, düşük ışıklı koşullarda daha kullanışlı hale getiriyor.

Xiaomi 13 Ultra kamera özellikleri ayrıntılı olarak açıklandı

Xiaomi kamera şefi, 13 Ultra’nın canavar kamera sistemi özelliklerini yayınladı ve bu heyecan verici yeni kamera telefonunun son ayrıntılarını da öğrendik, hadi bir bakalım.

Xiaomi 13 Ultra Kamera Özellikleri:

50MP Geniş (Sony IMX 989, 1 “sensör): 23mm Summicron lens değişken diyafram (f / 1.9 – f / 4.0)

50MP Ultra geniş (Sony IMX 858, 1/2.51 “sensör)

50MP 3.2X Yakınlaştırma (Sony IMX 858): f / 1,8 diyaframı olan 75mm

50MP 5X Periskop yakınlaştırma (Sony IMX 858): f / 3,0 diyaframı olan 120mm

32MP ön kamera

Odak noktası burada açıkça ana kamerası için devasa 1 inç tip sensördür, ancak ilk kez ihtiyaçlarınıza bağlı olarak f / 1.9’dan f / 4.0’a kadar değişebilen değişken diyaframlı bir lensle eşleştirilir. Xiaomi ayrıca telefonlarında şimdiye kadar en yüksek optik kaliteye sahip olan Summicron lensi kullanıyor, bu da kaliteli görüntülere katkıda bulunan başka bir öğedir.

Şirket, Xiaomi 13 Ultra’da kullanacağı diğer sensörler hakkında da konuşuyor ve ultra geniş ve iki yakınlaştırma kamerası için aynı Sony IMX 858 sensörüne bahis yaparak doğru şeyi yaptığını düşünüyoruz.

IMX 858 sensörü 1/ 2.51 “boyutuyla en büyük değil, ancak kamera uzmanları, bu sensörün önceki testlerinin geçen yılki Xiaomi 12S Ultra’ya kıyasla daha iyi bir görüntü kalitesi sunduğunu ve her odak uzaklığındaki tutarlı görünen renklerin faydasını eklediğini söylüyorlar.

Xiaomi 13 Ultra, Çin dışında piyasaya sürülecek mi?

Evet! Xiaomi 13 Ultra önce Çin’e gelecek, ancak şirket yöneticileri, bu telefonun küresel olarak mevcut olacak ilk Xiaomi kamera telefonu olduğunu doğruladı.

Hala bilmediğimiz şey, bu özel telefon sürümünün el tutma ve vidalı filtre desteği ile küresel olarak mı geleceği yoksa yalnızca Çin’e mi özgü kalacağıdır.

Bu ve ayrıca bu hayal kamera sisteminin fiyatı için resmi lansman olan 18 Nisan Salı gününe kadar beklememiz gerekecektir, bu nedenle PhoneArena’ya geri dönün ve tüm bu önemli ayrıntıları size getireceğimizi unutmayın.

FAQs:
1) Xiaomi 13 Ultra’nın özellikleri nelerdir?
2) Xiaomi 13 Ultra’nın kamera özellikleri nelerdir?
3) Leica ile Xiaomi 13 Ultra arasındaki işbirliği nedir?
4) Xiaomi 13 Ultra, dünya genelinde piyasaya sürülecek mi?
5) Xiaomi 13 Ultra, profesyonel kameralarla nasıl karşılaştırılır?

Yorum yapın