Yeni telefon üretimi Hindistan’da yapılmayacak

Nothing Phone (2) Hindistan’da Üretilecek

İlk Phone (1) modeliyle büyük başarı elde eden Nothing, pazarı bir kez daha fethetmek için yola çıkıyor. Yakında çıkacak olan Nothing Phone (2) muhtemelen öncüsü gibi Hindistan’da üretilecek. Ancak sadece Hindistan pazarında satılacak ünitelerin Hindistan’da üretileceği söylentiler arasında yer alıyor. Cihaz birkaç aydır yapım aşamasında ve Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Phone (2), öncüsü gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilecek.

Hindistan’da Üretim Yapacak Şirket BYD Electronics

İlginç amiral gemisi telefonunu kim üretecek? The Indian Express‘e göre, bu başka bir şirket değil, Shenzhen merkezli bir şirket olan BYD Electronics. Hindistan, Phone (1) birimlerinin yerel pazarda satılacakları yerde de üretildiği için üretim yeri olarak seçildi.

Beklentileri Aşan Özellikler

Nothing, tasarımı özelliklerden daha önemli olan müşterilere yönelik bir marka olarak tanındı. Ancak Phone (2), batarya ömrü ve genel performans açısından oldukça güçlü olacak. Cihaz, iddiaya göre Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciye sahip olacak.

Kurucu Carl Pei, bu işlemcinin ısınmayı azalttığını ve gelişmiş kamera özellikleri getirdiğini ima etti. Ayrıca, 8 Gen 2 destekli amiral gemisi telefonların piyasa fiyatına kıyasla daha uygun fiyatlı olmasını sağlıyor.

Nothing Phone (2), iPhone 14 Pro Max’de kullanılan bataryadan daha büyük olan 4.700 mAh batarya kullanacak. Diğer ilginç bir özellik ise, Nothing Phone (2)’nin öncüsünden biraz daha büyük bir ekrana sahip olacak olmasıdır.

Nothing’in Düşük Karbon Ayak İzine Odaklanması

Nothing, Phone (1) modeliyle çevreye öncelik verdi. Ancak ikinci nesil daha da çevre dostu olmayı vaat ediyor. Orta çerçeve %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış olsa da, bu kadar değil. Her birim için üretim sürecinden kaynaklanan CO2 emisyonları, geçen yılki Nothing Phone (1)’e kıyasla beş kilogram azaltıldı.

Yine de, cihazın piyasaya sürülmesiyle ilgili en heyecan verici haberler, büyük ABD çıkışı ile ilgilidir. Pei’nin ima ettiği gibi, ABD’de başlatmak şirket için hayati önem taşıyor. Nothing Phone (2)’nin resmi çıkışı Temmuz ayında bekleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Nothing Phone (2) ne zaman piyasaya sürülecek?

Nothing Phone (2), Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Nothing Phone (2), nerede üretilecek?

Nothing Phone (2), Hindistan’da üretilecek.

Nothing Phone (2), ne kadar büyük bir ekranla gelecek?

Nothing Phone (2), öncüsünden biraz daha büyük bir ekrana sahip olacak.

Nothing Phone (2), ne kadar büyük bir bataryaya sahip olacak?

Nothing Phone (2), iPhone 14 Pro Max’de kullanılan bataryadan daha büyük olan 4.700 mAh batarya kullanacak.

Nothing Phone (2), ne kadar çevre dostu?

Nothing Phone (2), orta çerçevesi %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış ve her birim için üretim sürecinden kaynaklanan CO2 emisyonları, geçen yılki Nothing Phone (1)’e kıyasla beş kilogram azaltılmıştır.

Yorum yapın