“Xiaomi, bir modelin güncelleme desteğini kesiyor – Oyun Dünyası Endişeli!”

Xiaomi, Android 13 tabanlı MIUI 14 dağıtımında hızlı bir şekilde ilerlerken, belirli cihaz modellerinin güncelleme desteğini kesmeye başladı. Çinli üretici, EOS (Destek Sonu) listesine dahil olan son cihazı Mi 10 Lite Zoom modelini güncelleme desteğinden çıkardı. Bu durum, Xiaomi hayranlarını endişelendirirken, şirketin diğer modelleri hala MIUI 14 güncellemesi almaya devam ediyor.

Xiaomi, MIUI 14 desteğini genişletirken, bazı cihazları güncelleme desteğinden çıkarmaya başladı. Mi 10 Lite Zoom modeli, güncelleme desteğinden çıkan son cihaz oldu. Bununla birlikte, Xiaomi’nin diğer modelleri hala MIUI 14 güncellemesi almaya devam ediyor.

Xiaomi Mi 10 Lite Zoom, 2020 yılında Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürüldü. Cihazın son güncellemesi Android 12 tabanlı MIUI 13 olarak paylaşıldı. Ancak, diğer Mi 10 modelleri MIUI 14 güncellemesi almaya devam ederken, Mi 10 Lite Zoom modeli güncelleme desteğinden çıkarıldı.

Xiaomi, EOS listesine dahil olan başka cihazları da güncelleme desteğinden çıkarmıştı. Mart ayında, Redmi K30 5G Speed, Redmi Note 8, Redmi Note 8T ve Redmi 8A Dual modelleri güncelleme desteğinden çıkarılmıştı.

Xiaomi, MIUI 14 desteğini hala genişletiyor. Ancak, hayranlarının güncelleme desteği konusunda endişeleri devam ediyor. Şirketin, güncelleme desteği kesilen cihazlar listesi oldukça uzun ve bu durum, Xiaomi kullanıcılarının güvenini sarsıyor.

Yorum yapın