Trabzonspor’da sakatlık şoku yaşanıyor. Antrenmanda sakatlanan Mislav Orsic’in 6-8 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Bir diğer oyuncu Filip Benkovic ise hazırlık maçında sakatlandı ve burnunda kırık tespit edildi. Benkovic’in anestezi altında tedavi edildiği ve hastanede gözlem altında tutulacağı belirtildi.

Trabzonspor’da sakatlık şoku yaşandı. Antrenmanda yaşanan ikili mücadele sonrası Mislav Orsic’in sağ dizinden sakatlandığı ve 6-8 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Ancak kötü haberler burada bitmedi. Aynı antrenmanda Filip Benkovic, Levi Garcia ile kafa kafaya çarpıştı ve acı içinde yerde kaldı. Sedyeyle kenara alınan genç oyuncunun burnunda kırık tespit edildi ve anestezi altında yerine oturtuldu.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Beşir, Benkovic’in burun kırığı yaşadığını ve bu geceyi hastanede geçireceğini açıkladı. Filip Benkovic’i Udinese’den 500 bin Euro karşılığında kiralayan Trabzonspor’un 2.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu bulunuyor. Eğer opsiyon kullanılırsa Benkovic ile olan sözleşme 2+1 yıl olarak gerçekleşecek ve Hırvat savunmacı önümüzdeki sezon için 1 milyon 100 bin Euro garanti ücret alacak.

– Mislav Orsic’in sakatlığı ne kadar sürecek?
Mislav Orsic’in sakatlığı 6-8 ay arasında süreceği açıklandı.

– Filip Benkovic’in burnunda ne tespit edildi?
Filip Benkovic’in burnunda kırık tespit edildi.

– Trabzonspor’un Filip Benkovic’i satın alma opsiyonu ne kadar?
Trabzonspor’un Filip Benkovic’i satın alma opsiyonu 2.5 milyon Euro.

– Eğer opsiyon kullanılırsa Filip Benkovic’in sözleşmesi nasıl olacak?
Eğer opsiyon kullanılırsa Filip Benkovic ile olan sözleşme 2+1 yıl olarak gerçekleşecek ve Hırvat savunmacı önümüzdeki sezon için 1 milyon 100 bin Euro garanti ücret alacak.

Yorum yapın