UEFA, Fenerbahçe ve Sivasspor’un itirazlarını reddetti!

UEFA, Fenerbahçe ve Sivasspor’un ceza itirazlarını reddettiğini açıkladı. Fenerbahçe’nin Sevilla ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında tribünlere yabancı madde atılması ve tribün geçişlerinin kapatılması nedeniyle 44 bin euro para cezası ve bir sonraki Avrupa maçında bir tribün bloğunun seyircisiz oynama cezası aldığı belirtildi. Sivasspor’un ise Fiorentina ile oynadığı UEFA Avrupa Konferans Ligi maçında maç seyircisiz oynama cezasının etik ve disiplin müfettişinin itirazı sonrası 1’i ertelemeli olmak üzere 2 maça yükseltildiği ifade edildi. Sivasspor’un ertelemeli cezası, 2 yıl içinde benzer olumsuz durumlar tekrarlanırsa uygulanacak. UEFA, kulüplerin itirazlarını kabul etmediğini belirtti.

Sıkça Sorulan Sorular:

UEFA’nın ceza itirazları hakkında açıklaması nedir?
– UEFA, Fenerbahçe ve Sivasspor’un ceza itirazlarını reddettiğini açıkladı.

Fenerbahçe hangi maçta ne tür bir ceza aldı?
– Fenerbahçe, Sevilla ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında tribünlere yabancı madde atılması ve tribün geçişlerinin kapatılması nedeniyle 44 bin euro para cezası ve bir sonraki Avrupa maçında bir tribün bloğunun seyircisiz oynama cezası aldı.

Sivasspor hangi maçta ne tür bir ceza aldı?
– Sivasspor, Fiorentina ile oynadığı UEFA Avrupa Konferans Ligi maçında maç seyircisiz oynama cezasının etik ve disiplin müfettişinin itirazı sonrası 1’i ertelemeli olmak üzere 2 maça yükseltildi.

Sivasspor’un ertelemeli cezası ne anlama geliyor?
– Sivasspor’un ertelemeli cezası, 2 yıl içinde benzer olumsuz durumlar tekrarlanırsa uygulanacak.

Yorum yapın