ASUS ROG Yüksek Performanslı Oyun Bilgisayarları Duyurdu!

ASUS ROG, Yeni Masaüstü Serisini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), Intel® ve NVIDIA®’dan yeni CPU ve GPU’larla tamamlanan yeni 2023 masaüstü serisini duyurmaktan gurur duyuyor. Ayrıca, her şeyi kapsayan önemli yeniden tasarımlarla havalandırmayı arttırdı. Yarışa hazır gücü, 10 litrelik küçük form faktörü (SFF) çerçevesine sığdıran tamamen yeni ROG G22CH, hava veya sıvı soğutma ile geliyor. ROG Strix G16CH, performans ve soğutma konusunda tamamen hepsini veriyor ve yeniden tasarlanan G13CH, yeni hava akışına odaklanan şasi tasarımıyla rakiplerini geride bırakıyor.

Küçük Form Faktör Oyun Bilgisayarı, Yeniden Tasarlandı

ROG G22CH, boyutun her şey olmadığını kanıtlıyor. Bu ultra-kompakt, 10L küçük form faktörü PC, ciddi oyun gücüne sahip olsa da, masada küçük bir noktayı kaplıyor. G22CH, ön panelde dolaylı bias aydınlatma kullanan ilk ROG masaüstüdür ve bu da makineye rafine ama belirgin bir oyuncu kişiliği verir. Intel Core™ i9-13900K’ya kadar, NVIDIA GeForce RTX™ 40 serisi GPU’ya kadar, 32 GB’a kadar DDR5 4800 MHz RAM’e ve 2 TB’a kadar PCIe® 4.0 depolamaya sahip olan G22CH, gerçekten gelecek nesil oyun deneyimleri sunabilir.

ASUS ROG Yüksek Performanslı Oyun Bilgisayarları Duyurdu! 1

Yüksek uçlu donanım ciddi soğutma gerektirir, bu nedenle G22CH, havalandırmaya odaklanarak tasarlandı. CPU için geleneksel hava soğutma veya özel bir AIO sıvı soğutucu destekler. ROG G22CH, önceki küçük form faktörü bayrak gemisi ROG G21CX Huracan’dan daha küçüktür ve G22CH, dahili bir güç kaynağına sahip olmasına rağmen, dış bir güç adaptörüne sahip olması nedeniyle daha küçüktür. ROG G22CH, tüm bölmelere kolay erişim sağlayan alet kutusuz bir tasarıma sahip olduğu için gelecekteki donanım yükseltmelerine izin verir.

 

Masaüstü Oyun Bilgisayarında Hakimiyet

Masaüstü oyun makinesinin gerçek gücü, bayrak gemisi bileşenlerin karışımı ve tutarlı soğutma için dikkatli bir dengelemesinde yatar. ROG Strix G16CH, Intel Core i7-13700KF CPU’ya kadar ve NVIDIA GeForce RTX 4080 GPU’ya kadar olan gücü sayesinde bu formülü mükemmelleştirdi. Çoklu görev seven oyuncular için Strix G16CH, 128 GB’a kadar DDR4 RAM’e ve büyük oyun kütüphanelerine sahip olanlar için 3 TB’a kadar toplam depolama kapasitesine sahiptir ve genişletmek için daha fazla yer sağlar, böylece bolca rahatlık sağlar.

ASUS ROG Yüksek Performanslı Oyun Bilgisayarları Duyurdu! 3

G16CH’nin gerçek sırrı, yüksek uçlu bileşenlerin ham gücünde değil, tamamen havalandırmaya odaklanan tasarımındadır. Ön paneli alımıyla bol miktarda taze havaya erişim sağlar ve hemen hemen aynı üst egzozla bol havalandırma sağlar, böylece Strix G16CH zorlu oyun oturumlarından kolayca geçebilir. Orta kule PC olarak, Strix G16CH, geleneksel hava soğutmalı bir yapılandırmaya veya CPU için yüksek performanslı 240 mm sıvı soğutucuya uygun hale getirilebilir. Bu havalandırma odaklı yeniden tasarımına rağmen, G16CH’yi rakiplerinden ayıran imza ROG tasarım ipuçları, ROG Slash estetiği, entegre kulaklık tutucu ve takviyeli çift D halka kayışı gibi özellikler bulunur. ROG Strix G16CH, tanıdık bir taze hava soluğudur.

 

Yeniden Tasarlanan Yüksek Hava Akışlı Şasi

ROG masaüstleri her zaman oyun performansının ve son derece modern bir stili ön planda tuttu, ROG Strix G13CH bu mantonu taşımaya devam ediyor. 2023 için yeniden tasarlandı, şasi artık daha önce hiç olmadığı kadar havalandırmaya sahipken, onu benzersiz bir ROG makinesi yapan eğrileri ve açıları koruyor. Intel Core i7-13700 işlemciye ve NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’ya kadar güçlendirilen yüksek yenileme ve yüksek çözünürlüklü oyunlar bekliyor. 64 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar toplam depolama ile eşleştirildiğinde, bu makine oyun, yayın ve oyuncuların atabilecekleri her şeyi ele almak için hazır.

ASUS ROG Yüksek Performanslı Oyun Bilgisayarları Duyurdu! 5

G13CH, havalandırmaya odaklanarak 2023 için yeniden tasarlandı. Ek kesimler ve hava kanalları, bu masaüstünü ROG makinesi olarak tanınmasını sağlayan yollarla eşleşir ve ROG kimliğini feda etmeden soğutma performansını artırır. WiFi 6E desteği, dolu ağlarda bile düşük gecikme ile genişbant düzeyinde ağ bağlantısı sunar, böylece oyuncuların oynadıkları yerden bağımsız olarak e-spor için hazır bir bağlantıya sahip olmasını sağlar. Online düşmanlarına karşı bir kalkan arayanlar için ROG Strix G13CH’ye bakmasına gerek yok.

 

Sıkça Sorulan Sorular

1. ROG G22CH’nin boyutu nedir?

ROG G22CH, ultra-kompakt 10L küçük form faktörü (SFF) çerçevesine sahiptir.

2. ROG Strix G16CH, hangi CPU ve GPU’ları destekler?

ROG Strix G16CH, Intel Core i7-13700KF CPU’ya kadar ve NVIDIA GeForce RTX 4080 GPU’ya kadar olan gücü destekler.

3. ROG G13CH’nin depolama kapasitesi ne kadardır?

ROG G13CH, 2 TB’a kadar toplam depolama kapasitesine sahiptir.

4. ROG G22CH’nin ön panelinde ne tür aydınlatma kullanılır?

ROG G22CH, ön panelde dolaylı bias aydınlatma kullanır.

5. ROG Strix G13CH’nin WiFi desteği nedir?

ROG Strix G13CH, WiFi 6E desteği sunar.

Yorum yapın